Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Dr. Akula #123 üzenetére

    Hát ez kész, erre megint leírod pont ugyanazt, más formában. :DDD (Hogy utálod, és hogy ez okozza az omlást, soha még semmi más nem okozta, és az egész világ pusztulását okozza a Flash. :D) Picit fárasztó, azt hittem, van esetleg valami más gondolatod is a témával kapcsolatban.
    Ilyen-olyan üzleti érdekek nyilván semmit nem számítanak a világképedben. Steve Jobs is irgalmas szamaritánus volt (és nyilván a mai napig is az az Apple, attól még, hogy ő már sajnos nem él), természetesen a Google, Facebook is az, csakis jót tesznek a világnak, saját érvényesülésük mit sem számít, végül is ezt ki is fejtetted. :)

    "Lehet hogy neked naiv, de így működik a kapitalizmus már évezredek óta."
    Az "évezredek óta" frázist felfogom némi költői túlzásnak, mert amúgy elég vicces lenne. :) Tehát akkor ezek szerint tartod azt az állításodat, hogy a kapitalizmus arról szól, hogy "Pedig attól van bevételük hogy jobbá teszik a világot. Mint minden cégnek." :C Zseniális. :DD Ezeket a gondolatokat beírom az aranyköpés-gyűjteményembe, örülök, hogy semmit nem finomítottál az álláspontodon, mert ezek szerint komolyan gondolod, nagyon jó!
    Ezek szerint végül is némi candide-i naiv optimizmussal úgy tekintesz a világra, hogy minden úgy jó, ahogy van. Nem is lehet rossz. :)

    "itt a vevő az úr mert nála a lóvé, és olyanért biztos nem fog fizetni ami neki nem kell"
    Olyasmiről biztos nem hallottál még, mint agresszív reklámkampány, hogy olykor bizonyos értelemben épp a kínálat teremti meg a keresletet, hogy jelentősebb tőke birtokában picit könnyebb érvényesülni a piacon, sikeresebbek az ízlésformálási törekvések, és ilyesmik.

    Mondjuk kicsit eltértünk az eredeti témától, átmentünk OFF-ba. Szóval akár vissza is térhetnénk, mondjuk úgy látom, túl sok értelme nincs, hiába mondok érvet, az lesz a reakció, hogy de hát akkor is szemét szar, és omlik, fúj, és éljen Google. (Mint említettem vala, a Flash bukásától nekem sem szorult össze a szívem, de ez már nekem is sok.)

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák