Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Somatom

    veterán

    válasz Ezekiell #71 üzenetére

    Én is fínom leszek. Nem írom le, hogy milyen apának tartalak, ha nem az életre készíted fel a gyerekedet.
    Mi ott kő keményen az életet tanultuk. Két évvel később, 90 éles lőszerrel ültem egyedül, egy tök sötét, fagyos őrtoronyban.

    [ Szerkesztve ]

    Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

  • frescho

    addikt

    válasz Ezekiell #71 üzenetére

    Tehát csak és egyetlen üdvözítő nézőpont létezik, más nincs és nem is lehet.

    Az nem számít, nem árnyalja a képet, hogy abban a rendszerben szocializálódott és arra kondicionálták, hogy a rendőrtől, hatóságtól félni kell? Olyan korban amikor otthon kapta volna meg azt a pofont az intőért, ezért úgy érzi jobban járt, mert így legalább intője nem volt? Akkor amikor ez a Makarenkói pofon teljesen normálisnak számított? A hozzá hasonló embereket (egyáltalán ember az ilyen?) torkolljuk le, mert ebben nőttek fel. Bélyegezzük boomernek és ezzel még marha finom az új, toleráns, kultúrált oldal.

    Nem érzed a dolog kettősségét és azt, hogy miként váltotta fel az egyik fajta erőszakot a másik? Én azt mondom, hogy vigyük tovább és a fizikai mellé hasonló súllyal vegyük a lealacsonyító beszólásokat is. Persze a boomerezőknél sem vehetjük figyelembe, hogy azért érzékenyek, mert valaki fakanállal verte őket, egy alkoholista keserítette az életüket, vagy egy tanár pályázott rájuk.

    Ha lehet ne menjünk bele abba, hogy relativizálok. Egyáltalán nem ez a célom, hanem az, hogy ne legyen elfogadott egyik sem. Bármilyen viszonyban egyik résztvevő (tanár-diák-szülő-hatóság...) se terrorizálhassa, bélyegezhesse meg a másikat semmilyen formában.

    https://frescho.hu

Új hozzászólás Aktív témák