Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Feketelaszlo

    senior tag

    Ha nem utcai cipőt utcaiként használtál az automatikus garanciavesztés, mindegy hova viszed bevizsgálni. De egyébként ezekre a helyekre viheted a cipőt (utolsó kategória, lábbelik), bár általában a kereskedő maga szokta felajánlani, hogy ha fizeted a díjat, akkor ők segítenek az ügyintézésben. Természetesen pucold ki, mert ilyen koszosan kihajítanak vele mindenhonnan (hideg Ultrás víz).

  • Feketelaszlo

    senior tag

    válasz joysefke #3 üzenetére

    Szerintem a földutat már nem fogadják el rendelettétszerű használatnak aszfaltra specializált cipőnél. Nagyon háklisak ezeknél a drága csukáknál, hogy hol/miképp használod, mert ugye nem feltétlen az időtállóságuk miatt drágák, hanem mert nagyon specializáltak (mondjuk ha neked van ilyen Asicsod, akkor lehet, hogy jobban értesz hozzá, mint én :) ).
    Így második blikkre egyébként ha csak a hálós szöveten van egy lyuk, akkor szerintem simán használhatod még - a varrásnál szokott csak rögtön folytatódni a szakadás, de ebbe így még lehet, hogy pár hónap belefér, én sokkal viseltesebb állapotban hagyok fel egy-egy sportcipő használatával (nyilván utcára már lehet, hogy gáz lenne). Különben is sokkal meggyőzőbb hatást lehet gyakorolni garanciális ügyintézés során a vevőszolgálatra, ha egy cafatokban lógó cipővel állítasz be és közlöd, hogy 3000 kilométert futottál benne (természetesen csak aszfalton, száraz időben és szűz lányok csókját használtad cipőápoló szernek), de sajnos nem bírta a strapát, mint ha csak egy tök átlag vevő jön be akinek annyi a baja, hogy van a a cipője orrán egy lik (vagy még csak lik-kezdemény).
    Szóval félreértés ne essék, az eladónak nem érdeke, hogy ezzel a fogyasztóvédelmi bevizsgálással szívasson téged (s a bevizsgáló sem fog jótündérként a pártodra állni) - ha világosan látja, hogy egy cipő tényleg az előírás szerű használat közben kopott el, akkor a 6 hónap után (de még 2 év előtt) is zokszó nélkül cserélni fogja. Ez a procedúra téged is véd, hogy ne szívj a selejt áru miatt, de őt is - hogy ne verjék át azon vásárlók, akik bicskával felvagdossák a már nem tetsző cipőiket, hogy visszakapják az árát (a két véglet között végtelen számú lehetőség elképzelhető).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák