Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zseko

    veterán

    Kíváncsi vagyok, hogy átveszik normálisan a külföldi mintát, vagy 'magyarosítják' (azaz jellemző módon valahol elb.sszák). Angliában én is ilyen appot használtam (NXBus mTicket), igaz úgy szimpla jegyet nem, csak egész naposat lehetett venni, valamint heti/havi bérleteket. Kicsivel olcsóbb volt a napi jegy, mint a sofőrnél véve. Aki egyébként nem vált pénzt és nem ad vissza, szóval ha egy ötfontost dobtál be a két és fél fontos jegyért, így jártál... Ennél 3, lassan és folyamatosan változó színű csíkon mozog balra-jobbra az idő, másodpercet is mutatva, valamint az egyik sarkában lenyitható, és akkor átvált QR-kódra, ami 5 másodpercenként változik.
    Valamint használtam Swift card-ot is (olyan mint az Oyster), egy nfc-s plasztikkártya, fel lehet töltetni pénzzel, vannak boltok ahol tesznek rá, vagy a mobil oldalon töltök rá én, aztán a szintén letölthető app a mobil nfc-jével felfrissíti a kártyára a vásárolt összeget. A busznál meg csak mondom milyen jegyet kérek és lecsippantom. Ez is olcsóbb a rendes jegynél. Ezt is szívesen használtam, és használnám akár itthon is, mondjuk ha olyan városban laknék, vagy egyáltalán városban laknék :)
    Valamint most vezették be az egyik társaságnál a bankkártyás fizetést.

    HR24.hu

  • zseko

    veterán

    válasz .tnm #71 üzenetére

    Kicsit másabb jellegű ugyan a probléma, de például Angliában a lakótársamnak lemerült a telefonja a műszak végére (nem vette észre), azon van a bérlet. Mivel ott fel kell mutatni a buszsofőrnek felszálláskor és ezt nem tudta megtenni, így meg kellett vennie a jegyet.

    HR24.hu

Új hozzászólás Aktív témák