Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ghoosty

    őstag

    válasz Tigerclaw #44 üzenetére

    Az amit írsz, az mikro szint. Ott valóban annyi történik, hogy kirúgnak egy csomó embert és ugyanannyit termelnek, kicsivel olcsóbban.
    Viszont teljesen kihagyod a képből a tovagyűrűző hatást a makro szintet.
    -azt a gépet elő kell állítani, az előállítása egy "új" iparág, új munkahelyeket jelent
    -az aki marad a cégnél, az magasabb hozzáadott értékű munkát fog végezni, így magasabb lesz a fizetése. A magasabb fizetés azt jelenti, hogy többet fog költeni
    -a gépesítés következtében olcsóbb lesz a termelés, ez jelenthet olcsóbb terméket és/vagy nagyobb profitot is a cégnek
    -az olcsóbb termék azt jelenti, hogy aki ezt veszi, az másból többet tud vásárolni
    -a magasabb profit azt jelenti, hogy a tulajdonosnak több pénze lesz vásárolni
    -a fenti keresletnövekedést a kínálat be fogja tölteni. Nagyobb kínálathoz több munkaerő kell

    Aki azt mondja, hogy a robotizálás több munkakört teremt, az azért mondja, mert úgy gondolja, hogy a fentiek összességében azt fogják okozni, hogy több munkaerő kell. Persze ezek csak becslések és összességében lehet, hogy nem lesz több, de alapvetően nem hülyeségek és nem fotelből cáfolható gondolatok.

  • carl18

    addikt

    válasz Tigerclaw #44 üzenetére

    Persze kapitalizmus, gazdasági kizsákmányolás a felső fokon. Mert ahol megjelennek ezek a multik eljátszák milyen joságosak hogy adnak Lőnek munkát. Valójában dollár milliárdokat kaszálnak a kis embereken, de hát erről már nem szokás beszélni.

    Vagy ki alakúl majd egy új egyensúly, vagy a szegény 90%-k, nekimegy gazdag 10%-nak. Ha ez beindul valahol, akkor láncreakciót indíthat el."
    Hát szerintem ennek valóban be kéne következnie, mert átlag ember feljebb nem jut.

    Egyik kedvenc dokumentum filmem a témában, elég szép részleteket mutat be a világról és a történéseiről. "Kapitalizmus: Szeretem!"
    Szerintem jelenleg vagyok ott hogy végre kéne az a változás, mert az egyik épp hogy életben marad, a másik meg uszkál a pénzbe. És a szegény polgár termeli ki a gazdag profitját.

    [ Szerkesztve ]

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

Új hozzászólás Aktív témák