Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #40553216

    törölt tag

    válasz z77 #33 üzenetére

    "De az már mindegy, hogy WINE minden linuxos gépén van">k.rvára nincs. az xp i scsak azért van a gépen, mert rajta volt akkor, mikor kaptam+sajna korábban vettem szkennert, minthogy Linuxot használtam volna, így Canonba futottam. az meg sz.rik a Linuxra.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz z77 #73 üzenetére

    akkor valószínűleg sem poweruser, sem komoly rg nem vagy: az M$ is biztos csak úri huncutságból találta ki a *nix-like PowerShell-t, hadd szívjanak vele.

    "Miért nem használja ez a sok csúnya win user a Linuxot ami ugye ingyenes, szemben a csúnya fizetős Microsofttal?"
    1. az emberek lusták, megszokták, nem váltanak
    2. sok év és több száz millió PC előnye van, ennek minden hozadékával: minden program erre íródik, mert "mindenki" ezt használja, mert minden program erre íródik... írjam tovább?

    az erős ódzkodásod a konzoltól szintén csak divat: a window$ élete kezdetén komoly kampányt folytatott az m$, hogy átszoktassa az embereket a jól megszokott do$-ról az idegen, felesleges window$ra, egérre, grafikus felületre.

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz z77 #86 üzenetére

    miért hülye a Linux "meghajtó" megoldása? ezt fejtsd ki kicsit bővebben, légyszi. nem kötekedésből, tényleg.
    de ezzel a mondatoddal "Egy olyan usernek aki a WIN-en nőtt fel (meg régen a Basic V4.0 ala Commodore) nagyon nehéz elfogadnia." mindent leírtál>nem a Linuxszal van neked sem bajod, hanem a saját szokásaid nem engedik, hogy másképp gondolkodj. érdekes módon grafikus felületen is eljut sok komoly felhasználó oda, hogy az egérhasználat sokszor lassabb-kényelmetlenebb a billentyűparancsoknál. hát innen már nem olyan nagy ugrás a parancssor, amit ráadásul nem is kell kívülről fújni, mert van manuál. de ha sokat használja az illető, akkor értelemszerűen sok minden kívülről fog menni. nyilván van, aki erre rágyúr, de a legtöbben a használat közben természetes módon tanulják meg.
    és szerintem nem "igazi elszántság" kell hozzá, hanem egy csöpp érdeklődés, nyitottság, hogy ne fogalmazzak túl durván: nem fafej!
    egyébként meg van néhány hasonlóan elvakult - szerintem szánalmasan nyálas apple kifejezéssel - "switcher", másfél éve még fröcsögő nyállal fikázta a Linuxot, azóta meg gond nélkül használja (éppenséggel a Kubuntut, de ez most mindegy.)

Új hozzászólás Aktív témák