Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .tnm

    addikt

    válasz MCGaiwer #12 üzenetére

    szerintem félreértesz valamit. nekem úgy jött le, hogy a felsőbb vezetés jóváhagyásával zajlott az OR támogatása (lásd szerződés is volt róla), hiszen abban bíztak, hogy ez kölcsönösen jó lesz. most meg nem csak, hogy JC távozásával gyengült a kapocs, de még az OR mögött is megjelent egy akkora kutya (FB) amely fölöslegessé teszik őket, amellett, hogy a FB-nak a social media, a community building, meg a gimmick lesz a fontosabb felhasználása (még ha nem is igazán tudják hogy hogyan), mint a gamer kiegészítőként való felhasználás. meg persze mostmár érdemes megrángatni a fát (ez megint a FB), mert mostmár a legkisebb alma is ami lepottyanhat nekik feltehetőleg elég kövér lesz. (pl.peren kívüli megegyezés a FB-nak pitiáner összegért).

    @(#13) proci985

    mint ennek a hsz-nek az első felében is utaltam rá, arra gondoltam, hogy egy játékfejlesztő cégnek érdemes egy "IMMERSION"-t növelő kiegészítő támogatásába beszállni, de amikor ennek az eszköznek a céljai enyhén irányt váltanak, akkor már nem olyan "mézes a madzag" :)

    [ Szerkesztve ]

    It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

  • Sir Ny

    senior tag

    válasz MCGaiwer #12 üzenetére

    ,,tehát ha munkaidőben kitöltök egy lottószelvényt, akkor az a cég tulajdona? De persze csak akkor tartanak rá igényt, amikor már kihúzták a számokat."

    ha azert fizetnek teged hogy munkaidoben a hasadat vakard es otleteket huzz ki a fuled mogul + alairod hogy az otleteid a munkaadode, akkor igen. Tipikusan a K+F-ben es az egyeb kreativ szektorokban alkalmazzak igy az embereket.

    -

  • .tnm

    addikt

    válasz MCGaiwer #35 üzenetére

    ezt alá is tudod támasztani,vagy csak hasból írtad, mert az én értelmezésemet az angol wikipedia is megerősíteni látszik

    It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

  • .tnm

    addikt

    válasz MCGaiwer #37 üzenetére

    és, ha úgy kezdem a mondatot, hogy "know how to create the coca cola taste", akkor már a recept is hogyan.

    IP esetén nem csak gyakorlati készséget jelent.

    [link]
    vagy wikipedia-ról:

    Know-how can be defined as confidentially held, or better, 'closely held' information in the form of unpatented inventions, formulae, designs, drawings, procedures and methods, together with accumulated skills and experience in the hands of a licensor firm's professional personnel which could assist a transferee/licensee of the object product in its manufacture and use and bring to it a competitive advantage. It can be further supported with privately maintained expert knowledge on the operation, maintenance, use/application of the object product and of its sale, usage or disposition.

    Egyébként szabadalom lehet eljárás és módszer is, nem feltétlenül mit (bár az tény, hogy "valami kézzelfoghatónak" lennie kell benne).

    [ Szerkesztve ]

    It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

  • .tnm

    addikt

    válasz MCGaiwer #40 üzenetére

    ez én eredeti állításom az volt, hogy a céges know-how-t (amit a cég alkalmazottai közösen termeltek ki), azt esetleg JC elvitte az OR-nek (FB-nak).

    know-how értelmezéséhez (én is ilyesmiről tudtam, de nem vagyok [szabadalmi] jogász, sőt minél többet tudok az iparjogvédelemről annál jobban tépem a hajam): [link]

    az meg, hogy miért nem CR-t támadja a cég, hanem a másik céget, hát abban egyértelműen a pénz és a marketing érték a döntött.
    bár ugye itthon is van olyan munkaszerződés, ahol rögzítve van, hogy a kölcsönadott alkalmazott egy évig nem lehet munkavállalója olyan cégnek, amelyhez először az első cég kölcsönadott munkaerőjeként került és amikor ezt időnként "szabályosan" akarják megszegni, akkor az átvevő cég szokott kompenzációt fizetni, nem az alkalmazott. (bár lehet, hogy a bérbeadási szerződésekben is szerepel egy ilyen megkötés és az alapján, nem a munkaszerződés alapján, ezt nem tudom)

    It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

Új hozzászólás Aktív témák