Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz UnA #3 üzenetére

    "Szerintem sem büntetni kell, hanem bezárni a kiskapukat. Vagy az is rossz?"

    Igen az. A nagy vállalatoknak sem lehet többlet joga, mint a kis vállalatoknak. Vagy a középosztálybeli családnak.
    Nagyon rossz üzenete van annak, ha valaki bármit megtehet, a másikat még egy nem teljesen tiszta szituációban is büntetik és kamatos-kamattal számítják a tartozását.

    Nyilván nem egymillió-csilió dollár büntetés a cél. De jelzésértékű büntetésnek hozzá kell tartoznia a történethez. A jogászok és könyvelők bizonyosan számoltak azzal, hogy egyszer kipukkan a lufi és akkor fizetni is kell.

    #9 MaCS_70: Ezek a cégek a teljes SAJÁTadó-elkerülés mellett is brutális hasznot hajtanak Amerikának. Adóznak a dolgozóik, a beszállítóik, a kapcsolódó szolgáltatások, munkahelyet teremtenek, pörgetik a gazdaságot. És mindezzel remekül zsarolják az országot.
    Főleg azokkal a termékekkel hajtják az adott ország malmát, amit közvetlenül Kínából és a többi beszállító országból forgalmaz a gyártóországi kereskedő. Az Amazon csak piacteret ad.

    Amúgy meghatározott idejű adókedvezményekkel szokták honorálni a munkahely teremtő cégeket. Normáliséknál egy teljesítendő feltételrendszerben. Másrészt a képzett szakember drága, nem nagyon éri meg szörfölni az országokban. Mindig újra kell képezni a dolgozókat.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Tapsi #33 üzenetére

    Nem teljesen.
    A lobbi egy érdekérvényesítő folyamat, ami két fontos dologban tért el a korrupciótól.
    A lobbista hivatalosan kap jövedelmet a lobbi megrendelőjétől. A döntéshozók és és a lobbizó között nincs pénzmozgás. Vissza irányú pénzmozgás.

    A folyamat teljesen nyilvános lobbizás esetén. A kenőpénz jótékony homályt igényel.

    A lobbizás eredeti értelmében sajnos hiányzik a magyar gyakorlatból.
    Államigazgatás esetében a döntéshozók nem szakemberek. A döntés előkészítők azok, bár inkább hivatalnokok, mint szakértők. Egy lobbista el tudja mondani az általa képviselt ajánlat előnyeit.
    Sokkal megalapozottabb döntések születhetnének.

    A mai gyakorlat szerint a sikeres pályázathoz olyan szakembert kell alkalmazni, aki előtte a döntés előkészítésében vett részt. A gyakorlata alapján állítják össze a pályázatot. Ingyen előny a többiekkel szemben, ha más nem trükközik hasonlóan.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Gargouille #35 üzenetére

    A mai helyzet sem jobb. Most nincsenek érvek.
    A több pályázó esetében érdekes lehet, az adott cég ajánlata miért előnyös.

    (#36) cog777:

    A pártok alapvetően a támogatóik/tagjaik érdekeit képviselik. Egy érdek közösség. Hiába mond mond bármi mást, bárki. Az egyensúlyt az adja meg, hogy a választóknak is meg kell felelni. Ha az egyik láb kiesik, bukik a párt és a kormány. (Rosszabb az a felállás, amikor a állami kasszából is támogatják a pártokat. Elmosódnak az érdekek.)

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Új hozzászólás Aktív témák