Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    Gondolom a szokásos történet. A gyártók managerei előállank azzal, hogy hú mennyivel olcsóbb lenne, ha így vagy úgy lenne és a vezetést meggyőzve elkezdik azt az utat játni.

    Csakhogy kiderül, hogy fel sem igaz annak, amit a nagyszájú managerek ígértek. Van, hogy azt találják ki, olcsóbb lesz teljesen egyedi saját rendszert fejleszteni, mint licenszelni valami elterjedtet. Vagy megígéri a manager, hogy két fillérrel olcsóbb hardver elég a tévébe, ha az általa reklámozott irányba mennek el. Ez a tizenes vonal például így indult, ha jól emlékszem.

    De sajnos az sem garancia semmire, ha meglévő és elterjedt platformot vesznek át. Vagy kispórolják alóla a hardvert és azért vacak. Vagy nem tesznek rá elég fejlesztői kapacitást és ezért nem működik jól. Ha népszerűbb szolgáltatásokról van szó, akkor pedig megy a cégek közti huzavona, mert persze a tévé gyártó azt gondolja, hogy neki pénz jár ezért, ha az ő tévéjén megjelenik egy nagy cég szolgáltatása. A platform készítője is persze szeretne licenszdíjat. A szolgáltatás gazdája is azt gondolja, hogy neki plusz licenszdíj jár azért, mert hajlandó megengedni a szolgáltatása használatát a készüléken. És ebből jön ki az, hogy az androidTv platformon is vannak szolgáltatások, amelyek nem érhetőek el minden készüléken. Van ami a gyártó firmwarevel együtt kerülhet csak fel, mert a szolgáltató vitázik a google-vel. Van amelyik csak bizonyos tévékre telepíthető fel, mert a szolgáltató vitázik a gyártókkal.

    A firefox meg lehet két szék közé ült. Senki sem akarja támogatni a platform fejlesztését. Senki sem akar jutalékot adni a platformon behúzott forgalomból. És mivel a firefox mögötti szervezet mögött nincs annyi pénz és piaci részesedés, így nekik kellett volna finanszírozni mindent, hogy más cégek keressenek vele pénzt.

    De a legnagyobb vesztes általában a sima felhasználó. Mert a cégek közti viták és pénzsóvárság kereszttüzében ő az, aki megszívja. Ő nem tud olyan készüléket venni, ami rendesen működik és bármelyik szolgáltatás elérhető rajta. Övé a kellemetlen meglepetés, hogy ha szabadon akar választani a szolgáltatások közt, akkor 2-3 féle ezközt is meg kell vennie. S ez csak tovább fokozódik azzal, hogy mostanság minden tartalomkészítő cég saját tartalomszolgáltató platformot indít, mert persze ilyen téren sem tudnak kölcsönösen kedvező egyezségeket kötni.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz gekkoXT #38 üzenetére

    Neked egy drágább fajta monitor kell, nem tévé.
    A PIP mód csak drága csúcs készülékeknél fordul elő.
    Nem tablet vagy telefon, pláne nem pécé, hogy egyszerre több dolgot csinálj rajta.
    A beállítások lefedik azt, ami a tartalom megjelenítéshez kell.
    A testreszabhatóság / felület pedig valamiért a google választa. Talán nem akarták, hogy tévén is akkora káosz legyen, mint a telefonokon, ahol lehet egyedi lauchereket használni. Most googletv néven más elrendezésűt kezdtek használni android tv 11-en.

    Annyi előnye van a többi okos platformhoz képest, hogy ha valaki nagyon akar, akkor fel tud tenni külsős alkalmazásokat is. Itthon azért most is könnyű belefutni, hogy nincs valami szolgáltatásnak okostévés alkalmazása. Mivel kicsi piac vagyunk így sajna ez is lehet szempont. Amúgy meg tőlem aztán tényleg kihagyható lenne a tévékből, legalább könnyebb lenne letiltani a képszétkenő effekteket. Szerencsére ma már elérhetőek olcsó külső eszközök (rendes, hivatalos appok támogatásával), csak hdmi legyen.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz gekkoXT #48 üzenetére

    A háttérben futás kapcsán egyébként lehet a gyártó állítja szigorúra az erőforrásgazdálkodást. Mondjuk nem is csoda, hiszen nagy felbontású kijelzőkkel 1-2GB rammal kell elboldogulniuk ezeknek az eszközöknek. A telefonokban meg lassan 2-4GB már csak belépőszint.

    Régebben emlékszem, hogy a miboxomnál youtube vagy music háttérben is volt, hogy aktív maradt. Most csak egy pillanatra látszik egy 1-es szám a képernyőre ugorva, majd kilövi. Gyanítom ha több ramja lenne, nem lenne muszáj. A sima appok, amiknek nem kell sok erőforrás ottmaradnak abban az állapotban, ahol hagyom őket, ha közben mást nem csinálok, hogy kelljen az erőforrás.

    Kivéve az előfizetős szolgáltatók, ott lehet muszáj is tiltani a másolásvédelem miatt dolgokat. Pl a netflix visszavesz max fhd-re, ha bluetooth füles van felkapcsolódva. Ilyen butaságok is vannak, ami nem hiszem, hogy a box hibája lenne.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák