Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    válasz #79335424 #91 üzenetére

    "Láttál egy logisztikai raktárat, ahol targoncával rakodnak raklapos árut és azt hiszed, hogy ettől mindent tudsz a közúti árufuvarozásról?"

    nem. én azt láttam hogy professzionális keretek között már most képes az ember arra, hogy a szállítmányozás profi keretek között zakatoljon. a logisztika ezért egy külön munka. hogy van ahol szar az nem azt jelenti hogy így is kell maradjon.

    "A minap faforgáccsal rakták meg, amit nem vitt ki az önrakodó. Egy órát lapátoltam."

    ez megint az amit írtam, hogy ha van aki felpakoljon ugye... ne vicceljünk már, te is képes vagy belátni szerintem hogy ez nincs rendben. ha képesek vagyunk kőbányában kavicsot, tejüzemben tejet, faüzemben forgácsot vagy készterméket automatán berakodni, akkor ezeket is meg lehet oldani. az hogy egy köcsög megrendelőnél nincs rá ember vagy gép, az az ő nyomora, de valljuk be még veled se fordul elő gyakran az ilyen szélsőség..

    "Van, amikor a bálás cucc beszorul és spaniferrel kell kirángatni."

    jah tudom. és ez se oldható meg csak ha te csinálod. tudom mert nálunk is mindig jött a fuvaros hogy majd segít. mi megmutattuk hol a kávézó aztán meg lett oldva. és miért nem ez az általános itthon? nalátod.

    " Ezen kívül is naponta tucatnyi döntést hozok olyan szempontok alapján, amiket egy számítógép nem tudna értelmezni."

    tudom. bár nem ebből élek már, de továbbra is rendszeresen jönnek hozzánk fuvarok, mindig közelharcot kell vívni mert mindegyik döntéseket akar hozni. legutóbb egy túlbuzgó 100 milla körüli gépet kezdett el lepakolni a kórház elé saját szakállra. mert hamarabb jött és úgy gondolta hogy majd megoldja, én meg szívrohamot kezdtem kapni...

    de te is tudod hogy normális helyen nem te lapátolsz. azt is látjuk hogy ha tetszik ha nem a vezetés nem a mi játszóterünk lesz. innentől a biszembaszom suttyó telephelyek ahol éppen kávészünet van vagy nincs lerakodáshoz ember, gép, hely, lehetőség majd megoldja.

    van azóta is elég ismerősöm aki nemzetközit tol, már a google első próbálkozásainál is ezt mondtam, persze kaptam a savat és hozták az extrém péládkat hogy kellett targoncát vadászni kismizsealsó utáni két utcás faluban hogy lerakodjon, de a csávó részeg volt úgyhogy bepattant, átrodeózott a mezőn és lekapta a rakományt helyette, stb. aztán mindig kiderül hogy alapvetően 100 fuvarból 2-3 ami necces és enyire extrém az meg leginkább a hely baromsága, ami eleve nem lenne ha beállna egy fülke nélküli önvezető konténer hogy oké tessék 30p és indulok spanyolokhoz. mellesleg abból a 2-3 ból is a hátsó szomszédom elmondása szerint mind a 2-3 itthon van, kint tényleg extrém eset hogy hozzá kell nyúljon bármihez. főleg németeknek visz ki és hoz be cuccokat, kint kizárt hogy hagynák akár csak elvi szinten is hogy hozzáérjen bármihez.még a rögzítését is megcsinálják. ha felpakolták megkapja a papirokat, itton átveszik aláírják, lepakolják. hozott már mindent. bálás mocsoktól a vegyi anyagokig amit szemed szád akar.

    az élet nem állna meg ha önvezető kamionok lennének. ahogy nem álltak meg a kőbányák se mert jött az ekáer. van ahol maradt a kézi jelentés, na oda nem áll már be senki fuvarért. mennek a másikhoz ami autómatán mér, lejelent, 20 másodperc alatt a kezében minden és mehet. ha a fuvaros képes esetenként ki és berakodni, akkor csak akarás kérdése hogy gépesítsék vagy a helyszínen legyen erre egy ember. a lerakodó ember elvan minimálbéren, a fuvarost viszont főleg a nemzetközit azért meg kell fizetni.

    egy kis ízelítő egyébként is jön majd szép lassan usában a drónokkal, és az önvezető kamionosdi sincs szerintem 10 évre. ;)

  • KAMELOT

    titán

    válasz #79335424 #91 üzenetére

    Ez a baj, hogy spedíción emberek dolgoznak akik baxnak rá ha hívod őket. Ezért nem fuvarozok nyugatra. Keletre okésabb minden. Nem szórakoznak a zsaruk sem, forgalom is alig van. Sőt 0,50eu a dízel bulgárban, szóval lehet spórolni sokat és több is marad! Ez a önrakodós önjáró taxi lócucc nem ér semmit, mert nem tud döntést hozni cska a betáplált program szerint, ami nem éppen jó!

    V1200 - 18CORE - SUPRIMX

Új hozzászólás Aktív témák