Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • greeneye166

    aktív tag

    Volt "szerencsém" pénztárban dolgozni, így pár dolgot bátorkodok írni.

    A kártyás fizetés egy közepes sebességű terminálnál a napi vevőforgalmat, összegeket, komplikációkat figyelembe véve egyenlő sebességű, vagy gyorsabb mint a KP.
    A kártyás fizetés jó a vevőnek, de az áruháznak is. Ezen lehet filózni, de ettől még így van.

    A KP-nek az az illúziója, hogy az összeg közlésétől számítva folyamatos mahinálás zajlik:
    ..vevő előkeresi a pénzt
    ..odaadja
    ..kaszás beüti a kapott összeget
    ..kassza nyílik
    ..összekotorja a visszajárót
    ..visszaad
    ..blokkot ad

    Kártya:
    ..vevő kártyát adja
    ..összeg a terminálba
    ..Pin + Zöld
    ..tikk-takk - ezt az időt látjuk mi tökölődésnek, pedig nem hosszabb, csak várunk!!!
    ..aláírás
    ..kártya, blokk vissza

    Biztonság:
    A gondom a kártyámmal, hogy a bank szerint kérnie kell a pinkódot, viszont a legtöbb helyen nem kérik. Ez bosszantó. Az aláírást lehet hamisítani!!!
    A másik gondom, hogy ma már lehet mindenféle mintával kérni a kártyát :DDD , de szerintem a fénykép sokkal értelmesebb lépés lenne (már vannak ilyenek, csak kevés)

    Más:
    ..tudtommal a terminál kihelyezése ingyenes és csak a százalék az amit a kereskedő fizet.
    ..a legtöbb vevő örül, ha nem kell pinkódot beütni. De akkor hol a biztonság, mert személyit csak bizonyos összeghatár felett kell kérni, banki engedélyt pedig csak többszázezres tranzakciónál.
    ..elkeserítő az American Express kártyák növekvő száma!!! Amikor a munkámat kezdtem még nem tudtam mi az és nem értettem, hogy lepukkant embereknél mit keres ilyen flancos kinézetű kártya + honnan van ennyi pénzük. Kiderült, hogy boldog boldogtalan kaphat ma már ilyet és a hitel nyújtotta "ingyenpénz" szépen csődbe viszi az ország kisembereit...de ez már tényleg egy külön történet...

    > kiregisztrálva, ne küldj privátot <

  • greeneye166

    aktív tag

    válasz Ferdzsoo #81 üzenetére

    Egy rendszert nem lehet megítélni az alapján ahogy kishazánkba működik.
    Életem leggyorsabb kártyás vásárlása egy francia hegyi üdülőtelepen zajlott a nagy semmi közepén.

    A rendszer jó, csak nálunk nem működik renedesen.

    ...a kasszát azzal a lendülettel, ahogy kinyílt már csapod is vissza. Ez 0,3346 sec. Nem a lecsukás idő, hanem a kotorászás.
    ...egy kártyát elővenni nem annyi idő mint a pénzt.
    ...az a drága vevő, aki a pinkóddal vacakol, az a pénzzel is.
    ...a napi egészet kell figyelembe venni, mint már írtam és azt csak az tudja aki a kasszában ül és nem a vevő. Ez alapján pedig a kártya nem lassabb, mint a KP (nem "morzés" faluterminálról beszélek)

    Ennyit szólnék hozzá és ezt is csak mert nekem címezted a hozzászólásod.

    ui: én az utalványokat törölném el a föld színéről. Azzal szinte mindig van valami töketlenkedés.

    A kártyás fizetés jó a vevőnek, de az áruháznak is. Ezen lehet filózni, de ettől még így van.

    > kiregisztrálva, ne küldj privátot <

Új hozzászólás Aktív témák