Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Viszlát

    addikt

    válasz Parci #46 üzenetére

    Vannak dolgok amiket nem lehet kétféleképpen értelmezni. Egy ilyen a hűtlenség, házasságtörés. Nekem. Persze mindenki olyan értékrendszer szerint él, amilyen jólesik.

    "How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

  • Vakegérke

    veterán

    válasz Parci #46 üzenetére

    Az írásban sehol nincs lekurvázás. Felajánlkozás igen, amiből viszont mindenki úgy következtet Ilon hajlamait tekintve, ahogy szíve diktálja.

    Túl sok érzést váltott ki írásom, de jól is van így. Pedig a lényeg két szóban össze is foglalható: élj a mának.
    Sokan cipelnek olyan múltbéli súlyokat lelkükben, amelyek megakadályozzák, hogy tiszta örömmel élhessék át a jelen nyújtotta örömöket. Janinak szüksége volt erre a találkozásra, hogy megszabaduljon a béklyótól. Sikerült neki, és most boldog, minden szeretete a családjáé. Én ebben semmi, de semmi rosszat nem látok.

    Ami pedig Ilont illeti, nem tudom, Jani helyében mit tettem volna, amikor felajánlkozik. Vagyis tudom, nem fogadtam volna el. De hogy miképp oldom meg a helyzetet, az már elgondolkodtató. Hogyan lehet Ilonnak megmondani, hogy idáig csak a szemetét borogatta rám, és ez nem vágygerjesztő? Hogyan lehet megmondani, hogy elmúlt a csábos varázs? Hogyan lehet megmondani, hogy inkább nem, a feleségem az egyedüli, akire vágyom? Sértené hiúságát bizonyára. És ha már gorombábban gondolkodom, hogyan lehet közölni vele, hogy nem vagyok hajlandó belerondítani abba az ágyba, amelyben férjével tér nyugovóra? Hogyan mondhatnám meg Ilonnak, hogy végtelenül sajnálom a férjét, hiszen csak gyalázni tudta, és meg is akarja csalni velem? Úgy tűnik, én is gyáván megfutamodtam volna.

    Úgy lenne igazságos, ha Ilon életéből ezt a délutánt kiragadva írhatnék egy kontra történetet. Hogyan látta ő az eseményeket, mit élt át. Ha a sors úgy akarja, összejön.

    [Szerkesztve]

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Új hozzászólás Aktív témák