Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • erdey_a

    őstag

    válasz Parci #15 üzenetére

    hát már bocs, de ha egy régi ismerős - akit még ha én keresek is meg - az ''első'' találkán felajánlkozik (a közös múltunktól függetlenül), hát felfordul a gyomrom és bizony nem sokszor gondolok majd róla szépeket azután

    Vérboci

  • DArchAngel

    tag

    válasz Parci #15 üzenetére

    Igen, így is lehet nézni a dolgokat, az éremnek mindig két (több) oldala van. Azért Ilon épen a házasságszédelgés (ugye így hívják?) bűntettét készült elkövetni...
    Persze ''Jani'' is igazán gerinces akkor lett volna, nem hagyja ott, mint eb a sz*rát.
    Mondjuk, szerintem ezzel nem akart ''belerúgni'' a nőbe, csak hirtelen nem volt jobb ötlete...
    Persze vannak olyanok, akik sérelemként élik meg a szakítást, és igyekeznek visszaszúrni.

    ''Hand of fate is moving, and the finger points to You...''

  • brownus

    veterán

    válasz Parci #15 üzenetére

    hmm,
    tovább gondolva jani egy sértődött férfi aki gyávaságból hagyta ott a nőt, nem merte a szemébe mondani, hogy bocs nem merem megcsalni a feleségem...
    nincs rosszabb egy gyáva sunyi fickónál:)

    kedvesem szokta mondani; a férfiak is kurvák. még nagyobbak is mint a nők mert a nő válogat a férfi meg nem:D

    [Szerkesztve]

    sok Kunderát olvastam Parci:)

    [Szerkesztve]

  • Viszlát

    addikt

    válasz Parci #15 üzenetére

    Igencsak meg vagyok lepődve. Nagyon szép, humanista gondolatokat soroltál fel, csak véleményem szerint kissé irreálisak.

    - az, hogy szar Ilon házassága, nem jogosítja fel arra, hogy megszegje az ígéretét
    - a magányosság igen érdekes kifejezése az, hogy kettyinteni akart egy kapóra jött régi ismerőssel, aki iránt mellesleg már anno sem érzett szerelmet
    - miben reménykedett? Hogy egy félrelépés helyreteszi az életét? Vagy, hogy ezzel megfogja Janit és lesz egy esélye kimászni a jelenlegi gödörből? Hát ez remek... egyrészt a legundorítóbb viselkedés, hogy csak akkor engedem el a régi ágat ha az új már a kezemben van, másrészt nyilván magasról tojna arra, hogy mi történik a másik családdal. És ez pont nem az a helyzet, amikor azzal lehet védekezni, hogy Janinak is lett volna ebben az esetben beleszólása. Döntéseinket és tetteinket nem lehet összekötni valaki máséval, azok igenis a sajátjaink, mint ahogy a felelősségünk is.
    - Ilon nem egy kurva, csupán egy a sok önző, ''nekem mindent lehet'' típusú ember közül.

    Talán olvastad az első hozzászólásban a kérdésem, amit éppen azért tettem fel, mert Jani motívációi is eléggé megkérdőjelezhetőek. Személy szerint elhiszem, hogy a bombázó változatnak is nemet mondott volna, de ebből még valóban nem derül ki, hogy miért is kereste fel Ilont. Szóval Jani sem egy szent a dologban, de Ilont ilyen színben feltüntetni több sarkításnál...

    [Szerkesztve]

    "How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

  • Vakegérke

    veterán

    válasz Parci #15 üzenetére

    Nem láttam, nem szoktam nézni a rémrendest.

    A történet igaz.

    Nézd, ha mindent megírok, az kisregény. Nem játszhattam Jani és Ilon érzelmi húrjaival, nem érzékeltethettem árnyaltan minden rezdülést.
    Nem bántottam Ilont, mint ahogy Jani sem szólt róla egyetlen rossz szót sem. Hogy kócos volt? Nagy ügy. Egy kis szél, oda a frizura. Nem ez a lényeg.
    Jani csak dumcsizni akart egy nagyot. Megtudni, mi történt Ilonnal az évek során, esetleg a gyerekek fényképét megnézni. Ő is mesélt volna, aztán békében, barátságban két puszi, szia-szia, és mindketten folytatták volna az életüket.
    Jani szóhoz sem jutott. Ilon nem nosztalgiázott, nem az életéről beszélt, hanem szidott mindent, és mindenkit. Ez beszélgetés?
    Ami pedig a csábító ajánlatot illeti, Ilon legrosszabb húzása volt. Ha a férj megcsalása egy nő lekurvázásával jár, akkor megtettem, bár nem ez volt a szándék. Jani ebből a szituációból nem szabadulhatott emelt fővel. Való igaz, gyáván megfutamodott, még a sörét sem fizette ki. Ám lelki állapotára is gondolnunk kell. Egy világ omlott benne össze. Leszakadt a ballaszt, és immár semmi akadálya, hogy teljes mértékben élvezhesse azt az életet, amelyet a sors kiszabott neki. Újjá született, és jól van ez így. Boldog, a felesége nem kérdez semmit, csak örül a változásnak, bár Jani mindig is rendes férj volt. Eljött a kényeztetés időszaka.
    Egyébként második nászútjukat tervezik...

    [Szerkesztve]

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Új hozzászólás Aktív témák