Aktív témák

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz the.odzsy #56 üzenetére

    Igen, lehet a megfogalmazás kicsit zavaros, de nem, nem kevertem össze semmit. Arról van szó, hogy maga az entware rendszer mindkét routeren teljesen ugyanaz, ugyanabból a forrásból ugyanazokat a csomagokat telepíti, így amikor készítem ezeket az összeállításokat, akkor az ASUS-on szoktam dolgozni, azon tesztelek mindent, mert a Xiaomi-t élesben használjuk. Szóval beledugok egy 4GB-os pendrive-ot, felmountolom az /opt mappa alá, és ott állítgatok be mindent, megszerkesztem a konfigokat, szóval készre csinálom az entware rendszert. Aztán amikor fordítom az fw-t, akkor a pendrive tartalmát bemásolom a megfelelő könyvtárakba, így az bekerül a kész image-be, csak hát ugye a kész ASUS fw ~16MB lehet maximum, még a Xiaomi-ra való ~20MB, A méret limit miatt van, hogy egy adott fw-t többször is le kellett fordítani, mert az mindig csak a végén derül ki, ha nem fér el a kívánt tartalom a trx file-ban, így mindig újra meg kell néznem, hogy esetleg mit lehet belőle még törölni. így van az, hogy az ASUS-ra nem tudtam lefordítani azt az rtorrent-es összeállítást, ami a Xiamoi-ra simán lefordul, de tesztelni tudtam rajta, mert a pendrive-ról az ASUS-on is simán lefut az a konfig, ami aztán a Xiaomi fw-be bekerül. Csak az ASUS fw fordításakor a végén hibát fog dobni, hogy túlméretes lett a file.

    De egyébként utólag telepíthető ASUS-ra is az rtorrent, ha felcsatolsz egy ext filerendszerű tárhelyet az /opt mappa alá.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák