Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • scansat

    tag

    válasz .mf #6 üzenetére

    Szerintem lesz rá kereslet. ahogy halom csak az USA-ban is vannak területek ahol nagyon várják. Vannak istentől elrugaszkodott helyek arrafelé is . Hegyekben, erdők közepén, sivatagi települések, rezervátumok...stb.
    Én nem lovagolnék úgy a darabszámon. Anno ha jól emlékezem, Musk azt mondta, hogy rengeteg kis mikroműholdból álló flottával szeretné az egész bolygót lefedni. Tehát egyrészt a darabszám már indokolt, hisz sok kis műholdnak kell ugyanazt tudnia mint egy nagynak. Másrészt a Starlink holdak több szinten, több pályamagasságban (rétegben a föld körül) fognak keringeni. Ha jól emlékezem a legalacsonyabb pálya 350km, majd 550 km és még a 12 ezer km-es geoszinkron pályán (ezen pályán lévő holdak a földről nézve mosdulatlanok) is lesznek műholdjaik. Anno Musk beszélt arról is, hogy a Starlink csak a kezdet, mely következő lépcsője a Hold majd a MARS internetes bekapcsolása. Ha a föld körül kiépül a Starlink, akkor az 1-2-4-5 Lagrange pontokba fog küldeni. Szóval teljesen más rendszer mint az oneweb ami pár nagy-erős holdal tervez. De ahogy hallom Musk már terabájtos kapacitásról álmodik és a nagyvársokat is célba akarja venni az áraival. A nagy kérdés....és állítólag musk több szintes-pályás műholdrendszere ebben lesz jobb, a jel késés mérete. Mert ugye a net attól net hogy lehet rajt játszani is...nem csak youtube-ot nézni. Meglátjuk. Ahogy hallom vagy 4 cég van versenyben e-téren.

  • Tuomas

    addikt

    válasz .mf #6 üzenetére

    "A 12 ezer még nem a vége, 42 ezer a Starlink célja."
    Nem, én úgy tudom, hogy 42 ezerre van engedély, az nem ugyan az, hogy annyi a célja. Majd amennyivel gondolom jó minőségben tudják működtetni.

    We were here

Új hozzászólás Aktív témák