Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Raymond

    félisten

    válasz Male #10 üzenetére

    Az nem cache, az csak sima OP, ergo particionalatlan resz. Vagy csinalsz ilyet vagy nem, az osszes SSD szoftverben ott van mint kenyelmi funkcio de siman megcsinalod a windows eszkozokkel is hogy lecsokkentet a particio meretet ha mar eleve nem ugy csinaltad telepites elott. Nekem az osszesen van egy kis resz de inkabb megszokasbol hogy oszinte legyek.

    (#11) szasanyi

    Egy regen a piacon levo termek ara es egy uj termeszetesen problemas osszehasonlitas. Ez kb. olyan mint amikor a 860 QVO kijott es dragabb volt mint a sokkal ertelmesebb MX500 vagy WD Blue 3D, sot meg az akkor mar csokkentett aru 660p-nel is dragabb volt. Aztan lassan eszhez tert az arazas. Az elony a Corsair-nal csak az 5ev gari, a TBW ertek a sima konzumer SSD-knel teljesen lenyegtelen, meg se kozelited a termek ertelmes elettartama alatt (5-10 ev). Par ev mulva meg mar teljesen mindegy az egesz. Csak hogy legyen egy kis tampont is - kb. 10 eve az elso 30-40-60GB SSD-imet vettem mar nem emlekszek pontosan mennyiert de valami 100-120EUR, ma meg ott az 1TB 660p 99EU-ert vagy a 2TB 195EUR-ert. Erdekel hogy mit tud vagy mit nem vagy epp milyen allapotban van az a majdnem 10 eves SSD? Nem igazan. Egyebkent meg mukodik az egyik ami megvan - X25-V 40GB egy netbookban (igen, netbook :)) )

    [ Szerkesztve ]

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • Frawly

    veterán

    válasz Male #6 üzenetére

    Ezt fejtsd ki légyszi. A foglalt hely annyi, amennyi adatot ráteszel. Attól még hogy a két noti az SSD-ket leszámítva hardverügyileg azonos, attól még eltérően voltak használva, másra. Persze, hogy nem egyezik meg a foglalt mennyiség, így a szabad hely sem.

    A partíciókat meg aztán végképp nem érinti, mert az szoftveres fogalom, az SSD vezérlője low level szinten működik, nem lát partíciókat. Méretnek is csak annyit közöl magáról a meghajtó, amennyit felhasználhatsz, a tartalék tárterületet ki sem jelzi.

    A tartalék terület gyártótól és modelltől függ, nem a NAND típusától.

    A sustained write engem is érdekelne a 665p-nél. Mivel a gyártó nem mond róla semmit, ezért szerintem az nem javult a 660p-hez képest.

    (#8) GodGamer5: ezek az olcsó, visszavágott sebességű NVMe-k nem melegednek. De nem azért, mert a gyártó jófejségből megoldotta a melegedési problémát, hanem mert a teljesítményük nem olyan nagy, hogy fel tudjanak melegedni. A melegedés inkább csak a full sebességű x4-es csúcs NVMe-knél szempont.

    (#4) Lacika112: igen, a 665p is PCIe 3.0-ás x2-es, ahogy a 660p is volt. De eleve nem x4 sávos full sebességű NVMe, szóval nem ütközik bele a sebességtudása amúgy sem a PCIe 3.0-ás limitbe, ergó a PCIe 4.0 sávszélességéből nem profitálna.

    (#2) Raymond: feltételezem elírás. A 200 TiBW nálam napi 50GiB írás ~11 éven keresztül, és napi 100 GiB írás 5,6 éven keresztül. De tény, hogy ennyi a legtöbb átlag felhasználónak untig elég is.

  • Raymond

    félisten

    válasz Male #20 üzenetére

    Azt hiszem te azt a "sebessegnoveles"-t maskepp kepzeled el mint amit a valosagban nyujt(hat extrem esetekben). Gyorsabb csak akkor lesz egy masikhoz kepest ha teljesen telerakod es nem lenne hely a garbage collection es a tobbi belso takaritasnak hogy idealisan vegezze a munkat. Tehat amit ott a kepen latsz annyit jelent hogy nagyobb terheles es iras eseten ugy hogy mar van peldaul 830GB adat azon a particion a kepen lathato SSD jobban fog teljesiteni mint egy masik ahol a 931GB-os particion (nincs OP) mar van 923GB adat. Az elobbinel van hely dolgozni, az utobbinal mar kevesbe. Ez viszont eleg edge case, ha mindket SSD-n van mondjuk aranylag sok de meg mindig csak 750-800GB adat akkor nem lesz koztuk difi meg benchmarkokban se nemhogy normalis hasznalat alatt.

    [ Szerkesztve ]

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • Frawly

    veterán

    válasz Male #20 üzenetére

    Nem értem miért releváns ez. A gyártói szoftver annyit csap még hozzá, amennyit a gyártó beállít. Megint csak nem függ a NAND-tól. Egyébként meg az extra privisioning terület bekapcsolását nem ajánlom, főleg nem 250 gigás és afölötti SSD-knél. Ez igazából csak azoknak kell, akik lusták helyet csinálni rajta és állandóan 95-100%-ra betelítve használják az SSD-t. De aki rendesen tart rajta szabad helyet, mert takarítja róla, ami nem kell, annak nem kell ez a funkció. Nálam sosincs egyik partíció sem jobban tele, mint 50-75%. Sose használtam betelítve az SSD-im.

    Egyébként még gyártói szoftver sem kell ehhez, te kézileg particionálva annyi particionálatlan helyet hagysz, amennyit csak akarsz.

  • Frawly

    veterán

    válasz Male #24 üzenetére

    Nekem meg már sok SSD-m volt. A gyártók sok felesleges dolgot ajánlanak. Mondom, ez a gyári extra tárterület bekapcsolása fegyelmezetlen usereknek van, akik állandóan betelítve használnák az SSD, akkor az SSD vezérlőjének kicsi a mozgástere garbage collection és wear leveling tekintetében. Az extra tartalék tárhellyel ezt lehet megnövelni. De ha nem vagy fegyelmezetlen és nem telíted be a partícióidat, akkor nincs jelentősége. Meg ehhez gyári program sem kell, particionálásnál annyi particionálatlan területet hagyhatsz, amekkorát csak akarsz.

    De ennek az overprovisioning területnek is utoljára a 30-128 gigás SSD-nél volt jelentősége. Ahogy egyre nagyobb az SSD, annál inkább növekszik a gyárilag elkülönített rész alapból (120 gigásnál még csak 8 GB, a 240-esektől felfelé már általában 20+ giga, a 2000 gigásoknál már 48 GB), meg annál kisebb az esélye, hogy a user betelítve használja. Azért egy 500-2000 gigás SSD-n sanszosabb, hogy több hely marad, mint egy 30-128 gigáson, ami ma már kicsi, túl könnyű betelíteni, főleg ha OS is van rajta.

Új hozzászólás Aktív témák