Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dkess

    őstag

    válasz ricsip #6 üzenetére

    Alapjaiban egyetértve Veled, de másik oldalról nézve - legalább van egy "első fecske" ...

    Ami a cikkben nincs kiemelve, hogy a két 10 Mbps -es LAN port támogat multigigabit -et is (2.5/5 Gbps, akinek Cat5E van a falban annak számíthat), link aggregation lehet két 10 Mbps -es porttal illetve két gigabit -es portot is összefogva illetve WAN port lehet gigabit -es alapokon is.

    Most hülye példa: gigabit -es internet mellé marad 2 db 10 Mbps -es LAN port + 3 gigabit -es. Az egyik 10 Mbps -esre mehet NAS - a másikra egy uplink a PC(-k) felé. A maradék meg minden másra. E mellé AX3600 -as WiFi -vel. Persze, ha jönnének az 1 Gbps -nél (avagy 2*1 -nél) nagyobb internetek, akkor lehetne választani, hogy a gyors NAS vagy a dedikált gyors PC kapcsolatról mondunk le érte (vagy nem olcsó switch -ekkel tovább bővíteni) ...

    Ugyanekkor ez SOHO eszköz - otthoni használatra (bár ajánlgatják kisvállalkozásoknak is). Még, ha nem is az olcsóbb fajtából. Csak a spec -eket nézve azért néhányunknak "kicsordul a nyála" ... :) Persze v1, de hát ez az "első fecskék" (meg akik megveszik) sorsa.

    Azért a közvetlen konkurencia - a Synology router -ek terén eléggé gigabit -en és AC -s WiFi -n ragadt (a NAS -jaikról nem is szólva). QNAP -nek lesz ez a cucca, van 2.5 Gbps -es switch -e, 40 és 10 Gbps -es kártyái. Továbbá van jó ideje 5 Gbps -es USB-LAN adaptere (régi NAS -okat lehet "okosítani" vele gyárilag - Plug'n'Play módon). Synology -nál meg a nagy semmi ...

    Persze lehet venni pl. más márkából is multigigabit -es USB-LAN adaptert is, de pl. Synology NAS -on mókolni kell egy kicsit hozzá ... A QNAP legalább próbálkozik és halad előre hardveres úton is ...

  • genlog

    junior tag

    válasz ricsip #6 üzenetére

    Nekem is ez jutott eszembe. Sajnos ma már egy router szoftverét sem tudja senki megírni elsőre hibátlanul.

  • zetor2000

    senior tag

    válasz ricsip #6 üzenetére

    Ne legyél ennyire negatív.
    Szerintem max félév, és a legnagyobb hibái orvosolva lesznek. Mivel a gyártó a hálózati termékek között ismert, szerintem nem lesz ezzel nagy baj.

    Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Új hozzászólás Aktív témák