Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rodrigez

    senior tag

    válasz b. #42 üzenetére

    És? Így is olcsóbban adják, mint a konkurencia. Az 5700XT és a 2700 Super között 100$ van, de a sebességbeli különbség nem indokolná az árkülönbözetet. Ha valakinek, hát akkor az AMD-nek baromi nagy szüksége van a minél nagyobb profitra, mert se processzor ,se GPU fronton nincsenek meg azok az anyagi lehetőségek mint az Intel-nek vagy az NVidia-nak. Nem lehetnek egy karitatív szervezet, főleg ha a belőtt árszinten is elviszik a kártyákat. Ha nem, akkor majd árat csökkentenek, de szerintem ilyen problémájuk nem lesz, mert kifejezetten jól sikerültek. Továbbra is tartom, hogy ez a belépőszint, közép-katergória, vagy csúcskategória skatulyák már nem állják meg a helyüket. Ezekkel a kártyákkal már kényelmesen lehet 4K-ban fullban csapatni, szinte minimális megkötéssel. Jó, persze aki 4K/120fps fetisiszta, az majd jól lehurrog, de azoknak a világ összes fps-e sem elég. A probléma inkább az, hogy az AMD 2 kártyát hozott ki és az alsóbb szintekre nincs semmilye. Egy butított NAVI-val pedig sokat lehetne kaszálni. Az NV behozta a GTX1060 korábbi árszintjére a 1660-as szériát, ami egy egészséges 20-40+% gyorsulást hoz, felbontástól és játéktól függően, én azokat tekintem középkategóriának, mert az árszint is ugyanaz. Inkább az a helyzet, hogy túl sokan tobzódnak a felső kategóriában és kezdenek a Super-ek miatt összefolyni a dolgok. A 2060 Super és a 2070 Super feleslegessé tette a sima 2070-et és a sima 2080-at, de mivel még mindegyik kapható ezért elég zavaros a kép, főleg ha az ár/teljesítmény mutatót nézzük.

  • rodrigez

    senior tag

    válasz b. #44 üzenetére

    Én is tökéletesen értem ami írsz. :) De ez csak azt jelenti, hogy egy árháborúban nekik lenne mozgásterük, szemben az NV-vel. De amit TTomax írt, hogy csökkentsenek árat, hogy piacot szerezzenek, azért nem állja meg a helyét, mert ha így is eladják a teljes készletet, akkor ha olcsóbban adnák se tennének szert nagyobb piaci részesedésre, cserébe elbuknák a profit nagy részét. Igen, elmentek az árak és nem is ennél a generációnál, hanem már korábban, de ha az előző generációval vetjük össze, akkor ár/teljesítmény viszonylatban nem állunk rosszul. Szerintem az AMD jól lőtte be az 5700XT árát, mert 25%-al olcsóbb a 2070 Supernél, de annál csak 5-10 %-al lassabb, már ahol lassabb, mert van nem is kevés cím ahol meg az XT veri nem is kevéssel a Super-t. Persze ez minket nem vigasztal. Az árakat az NV diktálja és sajna nem az AMD fogja azokat bedönteni, mert neki is kell a pénz...

Új hozzászólás Aktív témák