Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • beluga

    kezdő

    válasz #86973952 #134 üzenetére

    Sok kérdést felvet a dolog. nem vagyok összeesküvéselmélet-hívő, sőt, de azért az fura, hogy Mate 10 Prót nyáron már 380 euróért lehetett kapni német MM-ben. Saturn, Amazon stb. is dobálja a németek, osztrákok után a Huweieket akcióban. Nálunk ilyen nincs, és nem az ÁFA-különbséggel kisebbek az akciók. Persze, lehet indokolni, hogy ott milliókat adnak el, és a maradékot szórják ki, nálunk meg mindenki megvárná az akciót, de akkor is durva.
    A 2 éves EU-s Huawei gyári garancia is érdekes kérdés. Egyedül nálunk nem működik. Megértem a magyar partnert, hogy nem akar ÁFA-zott EU-s telókat szervizelni, na de mi van a hivatalos partnernél vásárolt számlás külföldivel? Azt is elküldik? Azért ebben erősen kételkedem, mert kint EU-s garival adják nekik. Illetve fordítva is működik, az itteni sufnis EU-s modellt szervizelik az EU-ban máshol IMEI alapján. Ezért is árulják két év gyári garival, de nekik kell visszaküldeni.

    Speciel én kétévente a T-nél a legkisebb előfizetésen is kb. ingyen cserélem a középkategóriás Huaweieket, Honorokat (régit eladva, a magentás kedvezmény beváltva, volt hogy még nyertem is rajta), és a kedvezmény (43760 Ft) nagyjából fedezi a kétéves előfizetési díjat, jelenleg 2163 Ft. A kellemes induló listaár (71960 Ft) miatt 28160 volt a Honor 10 Lite, kb. ennyi a P Smart 2019 is Dominót havdíjasra váltva, 3500 körül lenne törlesztővel együtt. Flagshipből mást használ a család. Így nem érint a dolog, de listaáron biztos külföldön (olasz, német stb.) venném meg őket, egyszerűen nem éri meg a postázós garancia az árkülönbséget, bármennyire is sajnálom a magyar kereskedőt. Annyiból sarkítva Bécsbe is ki lehet menni, vagy az amazonos garit nem is kell ragozni.

    [ Szerkesztve ]

  • beluga

    kezdő

    válasz #86973952 #139 üzenetére

    Hááát, több hibája volt a P8 Lite-nak, az már biztos, de egyik sem igazán szoftveres. Nagyon szerettem használni azt a telót. Egy évig volt meg, pont mikor kijött a 6.0 béta rá. Telekomosra tettem fel a dualos EU-st. Egy évig volt meg, atomstabilt volt, és pörgős is. Soha semmi nem zárt be, fagyásról végképp nem tudok beszélni, ahogy újraindulásról sem. Az elavult GPU ellenére relatíve fluid is.

    Két komoly hibája volt. Az egyik a wifi-BT modul hardveresen, illetve konstrukciós. Az anyaghasználathoz képest rettentően vékony, mondhatni kecses volt, megfizette az árát a vásárló. Könnyen meghajlott, de elég volt hozzá a felmelegedett akksi is. Nyilván közismert (meg nem is neked írom természetesen :D ), mert rohadt sokat eladtak, csak azért írtam le, hogy azért az EMUI-ra egyáltalán nem jellemző szerintem, amit olvastunk. A Pie-jal van még itt-ott gond a Honoromon, de ezek kis hibák, és nagyon friss is rajta, Manapság szokásos "bétajelenség".. Egyébként a P8 Lite valódi bétán ilyen sem volt. Egy-egy feature hol eltűnt, hol megjelent frissítéseknél FR-rel is, ez volt a leginkább zavaró, más semmi. Szerintem a kollégának optimalizációs problémája lehetett, mert azt igényelte. Mondjuk 4-5 közösségi alkalmazás védetten stb. a 2 GB RAM-ot megfektethette..

    [ Szerkesztve ]

  • #19235584

    törölt tag

    válasz #86973952 #139 üzenetére

    Igen. A P8 Lite-ból rengeteg szériahibás darabot adtak ki. Rengeteg volt belőle a Wifi-Bluetooth áramköri hiba.
    A Y6 2018 tényleg belépő szintű, de többet vártam volna tőle. Abban is és a Z3 Compactban is 2GB RAM van, de a Y6 borzalmasan lassú, a Z3 Compact meg gyors.

    Apropó. Szerintem a Y6 2018 is egy hibás széria lehet. Az ismerősöm karácsonyra kapott egy Y6 2018-at, januárba már küldték szervizbe. Folyamatosan kikapcsolt magától. Emiatt nem tudták őt elérni. Szóval szerintem ebbe a szériába is van jó pár hibás darab.

    Én már nem fordítok rá időt, mármint a Huaweire. Nem éri meg bosszankodni annyit miatta. Ha kész lesz a képernyőcsere azonnal be lesz cseréltetve egy Xperia XA1-re. :)

  • #19235584

    törölt tag

    válasz #86973952 #142 üzenetére

    Hát igen. A Z3 Compact 2015 csúcsmodellje. Eljárt felette is az idő. Az éven 5 éves lesz...Akitől vettem (közeli ismerős) 2016 óta használta idáig tökéletes megelégedettséggel. Soha nem volt szervízbe a 3 év használat alatt. Egy karc nincs rajta, óvta ő is ahogy tudta, és én is ezt teszem. Nilkin 9H+ fólia az előlapon és a hátlapon is. Vastag fajta, az a direkt erősen védő tok. Nagyon látszik, hogy kímélve volt. Vízbe egyszer se vitte természetesen. Az akkumulátor is nagyban kímélve lehetett, mert nekem folyamatosan bekapcsolt wifivel még most is a 2 napot simán kibírja töltés nélkül, de a 3 napot is kibírná ha nem használnám ennyit. A kamerájától még most is leesik az állam, a 4K videó és a 60 képkockás videó az egyik kedvencem.
    A 2GB RAM tökéletesen elég, pörgős, gyors, nem akad, nem fagy. Tökéletesen teszi a dolgát. Nem zár be alkalmazásokat. A 2GB-ból folyamatosan szabad 700-800MB szóval a memóriakezelése is hibátlan.
    A hangminősége is jó, bár nem a legjobb a piacon. Android 6.0.1 fut rajta, és ez az utolsó frissítés is rá. Kicsit régi az Android biztonsági javítása. 2016 május 1. Na száz szónak is egy a vége. Szerintem ezt a telefont még a mai napig megéri megvenni használtan, mert teljesen jó. A 2GB RAM elég, nekem a 16GB tárhely is meg ugyebár lehet bővíteni is memóriakártyával meg áthelyezni a kártyára a letöltött alkalmazásokat.
    Kitűnő választás azoknak, akik nem akarnak drágán telefont venni (25 ezer körül van a Z3C ára) de egy megbízható, gyönyörű megjelenésű, hosszú üzemidővel és gyönyörű kamerával rendelkező telefont szeretnének vásárolni. :DD :D

  • beluga

    kezdő

    válasz #86973952 #142 üzenetére

    Szerintem is jó kis telefon. Sokan a Type C-t emlegetik, de azzal simán együtt lehet élni, hiába fura ma már. Eleve nagyon jó a fogyasztása, szóval esténként a felét ha bele kell tölteni.
    A legnagyobb kompromisszum szerintem a RAM. Ha nem kapják össze a Pie-t, nem lesz időtálló. Most is necces. Viszont senki nem venné a hasonló méretű, drágább középkategóriát.
    Nekem még az is bejön, hogy műanyag, az ház és a hátlap is. Szép, és úgyis tokban van, cserébe nehezebben törik. És ez egyelőre masszív műanyagnak tűnik.
    A BT 5.0 és a Galileo meg SOC kérdése, a drágább Kirin 710-esekben sincs, és nem is lesz. Kamerát majd pofozzák szokás szerint.

  • #19235584

    törölt tag

    válasz #86973952 #150 üzenetére

    Szerencsére nekem a Z3 Compact tökéletesen fut a 2GB RAM-mal is. Gondolom ez a jól optimalizáltságának köszönhető meg a régebbi rendszernek. Bár én mindig minden alkalmazást bezárok.

  • beluga

    kezdő

    válasz #86973952 #154 üzenetére

    Hát én bizonyos szempontból nem vagyok hardcore user. Nem használok erőforrás-igényes appokat. Csak szöveges és webes alapú cuccokat, de azokat ne töltögesse újra, ha lehetséges. Ha pl. mailt írok, és hívnak stb., ne kelljen elölről kezdeni. Tehát csak a RAM lényeges. 4 GB-osat kellett volna vennem, de ebben a kategóriában nem tetszettek, amelyek voltak T-nél. És nálam az a legfontosabb :D

    Egyébként lepucoltam ADB-vel gyári launchert (eddig nem tudtam, hogy vissza is lehet csinálni simán), és így használom a Nova Prime-ot. Kb. 300 MB-tal több a szabad RAM, gyorsítótárasnál is. Meglepett. Új dimenziók. :D

    A Home és recent apps gesztus viszont így nem megy, a vissza igen, :D ha valakit érdekel. Mondjuk sikerül kiváltanom saját appommal.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák