Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Essentials

    aktív tag

    Jesszus, c'mon Huawei.... Ez most komoly hogy addig reszelték a kávát hogy nem fért bele egy nyomorult előlapi kamera sem, és a kijelzőbe kellett befaragni egy 10 inch+ eszközben? :W

    Csúcsteljesítményként hivatkozunk rá, amiben biztos is vagyok, hogy maradéktalanul elég mindenre amit a HMS-sel nyújtani tud a készülék, de ha azt vesszük alapul hogy 250K, és pont abban a szegmensben vérzik el, ahol egy csúcstabletnek igazán gurítania kellene némi extrát ( szoftverek, szolgáltatások ), akkor az iPad kategória tényleg rommá zúzza ezt az elképzelést a folyamatosan reszelgetett iPad OS-sel, és mögötte az Apple app Store-jával, szolgáltatási csomagjaival. Szerintem a szoftveres extrák hiányát még a hozzá adott kiegészítők sem hozzák ki jó deal-re, egy középkategóriásnak minősülő tavaly Air-t is bőven 200k alatt be lehet szerezni fejlett szolgáltatási környezettel, nagyobb teljesítménnyel. De nyilván mindenki eldöntheti, mi a fontos egy táblagépben... Az 5G, meg a reverse charging, vagy a saját OS, saját webáruházzal amiben rengeteg produktív "only iPad" app elérhető, 5 éves szoftveres támogatással, középkategóriában is nagyobb teljesítménnyel. :U Szerintem ez akkor tetszett plecsnis negyedmilliós áron, ha valaki márkarajongóként, fanatikusként olvassa ezt a tesztet. ( És teljesen kizárja az Applet, Samsungot. )

    [ Szerkesztve ]

  • Essentials

    aktív tag

    válasz #56573440 #37 üzenetére

    A Face ID rendszere jónéhány szenzort magába foglal, és sikerült beépíteni. Ez egy tablet méretű eszköznél szerintem nem indokolható ép ésszel. Pláne hogy nem gondoskodnak a szoftveres oldaláról, és még az OS menü is belelóg a lyukba..

    [ Szerkesztve ]

  • Essentials

    aktív tag

    válasz Noukoum #39 üzenetére

    Egy tablet nem telefonként működik, ezeknek súlya, és térfogata van, kell minimális hely arra, hogy kényelmesen rá tudj fogni. Egy dizájn bakinak is felfogható a dolog, hiszen működésben sem pozitív, és esztétikailag sem mutat jól a kameralyuk, pláne ha a supportot még a saját szofrvereikben sem pakoltak mögé. Pláne, hogy az Apple egy 8 érzékelős 3D arcazonosítást rakott a kávába, nem egy kameralukat. Ez egy fail, amit kis gondolkodással elkerülhettek volna.

    [ Szerkesztve ]

  • Essentials

    aktív tag

    válasz Noukoum #42 üzenetére

    "Használtál már új ipad pro-t, vagy mondjuk tab s6-ot? Azt is meg lehet fogni valahogy."

    Természetesen, 2013 óta iPad-eket használok, most is van kettő darab. Előtte pedig Galaxy Note 10 limited ed tabim volt. Pontosan erről írtam neked fentebb, hogy azokat meg lehet fogni valahogy, mivel ezeknek a készülékeknek súlyúk ( 450-700Gr ), és térfogatuk van ( egy kicsi iPad Pro kijelzője kb 4,5x akkora, mint egy 6,5 inches telefoné ) ezért kell némi káva az oldalukra a kényelmes miatt.

    "Ráadásul a telefonon sem zavaró a kameraluk, egy tabletben különösen nem fog.."

    Az hogy téged nem zavar, a saját véleményed nyilván, azért vagyunk itt, hogy mindenki leírja a sajátját, de vannak tények, amik mellett nem lehet elmenni. Ilyen például az is, hogy egy android telefon marketingjének a része a kijelző-előlap aranya százalékban, és a leendő vásárló optikailag meggyőzése is erről, ergo a kameralyuk is egy módszer arra, hogy ha ránézel a telefonra, minél vékonyabbnak tűnjön a kijelző körüli keret. Azonban ez tableteknél nincs mm-re mérve, mivel a fentebb nevezettek miatt ( súly, méret ) egyszerűen szükségszerű a telefonoknál látott méretesebb káva minden irányból. Simán belefért volna az az egyszem kukker a kávába is, és nem rondítana bele a kijelzőbe. Ez egy buta megoldás, ami szintén azt tükrözi hogy a gyártó nem érti a tablet kategóriát. Ez vonatkozik a szoftveres extrák hiányára, az OS kvázi kinyújtására tablet méretre, és a kamera kivágásra is, egy hatalmas vágódeszka felületen. Ha neked tetszik, az rendben van, de ez attól még egy dizájnbaki. Az hogy belelógnak a tartalmak csak tescósítja a létezését

    "Természetesen mindent fellehet fogni negatívumként, csak annak nem sok értelme van."

    Ilyen "jóvanazzúgy" alapon gondolkodva nem csak ezt a fórumot foghatjuk fel feleslegnek, hanem bólogathatunk bármire, amit a gyártók elkövetnek az eszközeikkel, hiszen ha nem pozitív a kritika, akkor "nem sok értelme van". Ezzel nem értek egyet szintén, szerintem fontos dolog kibeszélni, és a gyártók is várják a felhasználók negatív/pozitív visszajelzéseit a termékeikről, legyen az szoftver, vagy hardver.

    Minden más számomra ebben a "tabletre kameralyukat" kérdésben a kivitelező dizájnbakijának mosdatása, mert szerintem ez akkor is egy FAIL, bármilyen módon próbáljuk alátámasztani a létezését.

    Nem azt mondtam, h ezért ne vegyen senki ilyet, nem erről van szó. De abnormális húzás. Ha rá szeretne licitálni az iPad Pro-ra ( nyilván ez a céljuk a vékonyabb kávákkal, akkor picit vékonyabbra csinálva, és azt az egy darab kukkert abba a még mindig vékonyabb kávába elrejtve működött volna a dolog!
    Vagy ha már beletette így, szoftveresen illene megtámogatnia, hogy ne lógjon alá a saját OS-ük felületéből semmilyen elem. Ebben a formában egy rossz vicc számomra.

  • Essentials

    aktív tag

    Eltűnt a kommentem. Na de miért? :O Isten bizony nem személyeskedtem senkivel, nem káromkodtam :(

Új hozzászólás Aktív témák