Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • babkukta

    senior tag

    "éppen ezért az M8-ba már egy 2800 mAh-s akkumulátort épített a tajvani gyártó" - nem 2600??
    Egyébként köszi a tesztet!!! Az M9et ha megcsinálják 8 Mp-es kammal, ami szintén ilyen minőségű, és leveszik azt a HTC feliratot/sávot, ami csúnya (mondjon bárki bármit), esküszöm veszek 1et!! :D Úgyis jövőre tervezem az új telefon vásárlást, vagy HTC, vagy SONY, vagy NOKIA-t akarok venni. Ha a HTC kiérdemli addigra, azt fogom venni :)

    Üdvözlettel, Tibi

  • babkukta

    senior tag

    Amúgy én se értem, h egy alapból batár házba miért csak 2600os akksi fér. Elvileg minden helyet maradéktalanul kihasználtak, + ott az a fekete csík, ami szintén megnyújtja, és ennyi tellett. Ez akkor lett volna ok, ha leveszik azt a pár mm-es fekete csíkot.
    És lehet h alapjába véve oké a kamera, de egy csúcstelefonnál ez igenis fontos szempont. Nem mondom h legyen 20 vagy 40+ Mp-es kamja, de ha egy 8ast kihoznak a 4 helyett, még fontolóra is venném ezt a telót. A 8 mp már elég sok mindenre, + nagyítás is megy egy mértékig. Egy 220 ezres telefontól nem 4 Mp-es kam az etalon, akármilyen ultrapixeles megoldás is legyen mögötte.
    Az anyaghasználat kiváló! Itt nincs is mit kifogásolni! A hangszórón úgyszint. És nem értem azokat, akik kivennék a BoomSoundot... pont ez az egyik ütőkártyája a telefonnak, pont ezért fogják sokan választani, ugyanis nagyon sok telefon halk, torzít stb
    Az akku meg... :) Most megy itt a vita, h közepes, kiváló stb stb. A helyzet az, h ezek a tesztek inkább csak útmutató jellegűek, h mégis mire számíts. Mindegyik tesztben másképp szerepel... akkor most ki tudja h milyen?? Hát a felhasználó, aki megveszi. Annyi biztos, h NEM ROSSZ! Tehát nem átlag alatti üzemidővel rendelkezik. Ez már jó. H most kinek bírja 1,5 napig, meg kinek 3ig, vagy 1 hétig, az más kérdés. Ezt mindenki tudja, h falhasználó függő. Ki milyen fényerőt szeret, játék, net. Nálam valszeg 3-4 napig is menne, és az nekem jó lenne. De nem ezen kell vitázni. Átlag feletti üzemideje van, és kész. Mondjuk elég nagy szégyen, h egy 1,5-2 napos üzemidőt már majdnem kiválónak nevezünk... :S Na mind1

    Összességében tényleg odatette magát a HTC, de nem hozta ki a 100%ot. Várom a következő nagyágyút, ami remélem nem lépi át az 5"-os kijelzőt, ezek a hangszórók megmaradnak, az anyaghasználat is, azt a sávot vigyék el onnan, és menjen bele egy 8Mp-es Ultraizé, és jó is lesz :) Szoftverileg rendben van, de a hardver nem csak a prociból áll, ebben pedig nem éri el a konkurenciát

    Üdvözlettel, Tibi

  • babkukta

    senior tag

    Szegény HTC... :D ha tudná mit művelnek itt... :)
    Egyébként szvsz nem ártana tisztázni a megszállottakkal, h van pár dolog, amiben tényleg kevés a HTC. Én nem támogatom egyik félt se, se a Samsungot, se a Sonyt, se HTC, de tény ami tény, az egyedüli csúcsteló eddig a Sony-é (a 3 közül). H miért? Oké, most a számok híve leszek, de azok azt mutatják. Ne haragudjon senki, de a Samsungnak és a HTC-nek is van hiányossága, mint jelenlegi "zászlóshajó". Én most nem szubjektív véleményt fogok alkotni, ez kizárólag objektív!
    Vegyük pl ami mindkét tesztelt készülék hiányossága... hol a 3 giga ram?? És itt most qrvára nem az számít, h elég e a 2 vagy nem. CSÚCSTELEFON! Tehát csúcs kell bele. A Snapi 600 is elég, ugyanúgy mint a 2 giga ram, mégis megkapta mind a legjobb SoC-t. Akkor a 3 giga hol marad? Ez ellen abszolút nincs mentség. A tavalyi készülékekben volt 2 giga, ez akkor volt a csúcs. Tehát az S5öt és a One-t igazából nem is lehet annyira csúcsnak mondani. Egyedül a Sony lépte meg a 3 gigát, nem mellesleg okosan!

    Akkor menjünk tovább... kamera. Na most komolyan, ti viccelődtök ezzel a 4 Mp-el?? :D Már bocsánat, de most h fontos e vkinek, vagy nem, teljesen lényegtelen, egy 230 ezres telefonba ne 4 Mp-t rakjanak már, akármennyire is jó az a 4 millió pixel. Igen, elhiszem h nem kinagyítva jók a képei, meg sok 13as is elbújhat mellette, DE 200 EZER FELETT EZ NEM ELÉG! Igen, van fényképező gép is, ha muszáj, de könyörgöm, ha már veszek 2 kiló felett egy készüléket, nehogymár ne tudjak vele fényképezni... kicsit cikinek érezném magam, h ott van nálam egy majdnem 250 ezres készülék, és előveszem a fényképezőgépet, mert az jobb :D oké, mesterművet talán az csinál, de ettől a Samsung és a Sony is jobb. Oké, lehet h 4 Mp-el veri a One őket, de kicsi a kép!

    Az anyagminőség. Samsung kuka!!! Szubjektív h kinek mi a jó, de objektíve a Samsung kuka, mint 220 ezres készülék. Ugyanaz mint a One 4 Mp-es kamja. Vkinek jó, oké, én megértem. nem kell magyarázni, h vkinek ez is megteszi, mint írtam, ez szubjektív. Én a tényeket néztem, és szintén a 3 készüléket, amiben a Samsungnak bukta! A One első, de a Sony ott megy mögötte szorosan.

    Akksi. Hát, igazából ha a számok híve lennék, megint a Sonyt mondanám első helyre, de ugye azért itt tényleg nem minden az akksi. Az S5 is és a One is van tesztelve, amik nem teljesítenek rosszul, a Z2-ről pedig szinte semmit nem tudunk, tehát ez.. marad még homály. (megjegyzem egy külföldi oldalon már tesztelték, és "lenyűgöző" minősítést kapott a Sony üzemideje. H most ez mit takar, majd elválik.)

    Tehát összességében mint már fent említettem, objektíven, a számok alapján a Sony a jelenlegi zászlóshajó. H mit tud, majd meglátjuk, nem szeretek előre inni a medve bőrére :)

    Üdvözlettel, Tibi

  • babkukta

    senior tag

    válasz Strengar #259 üzenetére

    Már bocs, de akkor a proci nem pazarlás? Azt mi használja ki az Antutun kívül? Mi használja ki a 4 db 2300 Mhz-es procit, meg a GPU-t??? Haa? HAAAAA????? Na ugye.. mégis benne van. Ugyanez a helyzet a RAM-al is. Nincs kihasználva, de bele kell rakni, mert ha egyszer csúcstelóként árulják, akkor legyen is az! Mint írtam, S600 vs S801 = 2 Giga vs 3 Giga ram. Mindenre elég az S600, ugyanúgy ahogy a 2 giga is. De itt nem azon van a hangsúly, h mi mire elég

    Üdvözlettel, Tibi

  • babkukta

    senior tag

    válasz Pttypang #262 üzenetére

    Igazad van :) De akkor most pontosítok :D Egyébként valóban a Nokia vezeti az élvonalt mind akkuidőben, kamerában, sebességben, csak ugye most leginkább a droidokon van a hangsúly :) De ettől függetlenül igazad van! :)

    Üdvözlettel, Tibi

  • babkukta

    senior tag

    válasz Lacy6 #267 üzenetére

    Ezért nem veszek Almát :) Viszont nem feltétlen venném egy papírra, mint iOS és droid. Te is tudod, h mi a különbség a kettő között :)
    És igazából nem mondom azt, h feltétlen nekem azt számít, milyen proci van benne. Mint fent írtam, objektíven írtam a véleményem, a számokra hagyatkozva. Csak ugye flagshipekről van szó, ahol elvárás lenne, legalábbis szvsz. Most az iPhonet azért nem tolják fel Almáék hardveresen, mert (1,) optimizált, így kicsi a rendszerigénye a folyamatos, lagmentes működéshez, akárcsak a WP (2,) ha így is veszik, nem mellesleg ennyiért, akkor minek??? :D
    A droid azért sokban különbözik ettől, kell alá hardver is bőven, és sokszor még így is akad itt-ott.

    (#268) boksz - jóvanna... :D mindenhol más az ára :) kb annyiért lehet kapni, amennyit írtam xD

    [ Szerkesztve ]

    Üdvözlettel, Tibi

Új hozzászólás Aktív témák