Új hozzászólás Aktív témák

  • impmega

    csendes tag

    válasz Viktor0610 #24 üzenetére

    Nos, elképzelhető, hogy hosszabb idő után majd nálam is jelentkezik ez a probléma a záró fedéllel, de egyelőre szerencsére tökéletesen zár a kupak. Egyébként az enyém is a speedshop-tól származik. Azért nem árt az óvatosság. Ezek szerint belenyúltam a tutiba.
    Az akkumulátor teljesítményéről friss tapasztalatként annyit, hogy ma mozi előtt, azaz 20 órakor voltam kénytelen végleg leállítani a készüléket egy szokványos napot követően, teljes lemerülés okán. Reggel kb. 9-kor indultam neki a töltőről. Kutatásaim szerint például a 214-es ipaq-hoz rendelhető dupla kapacitású aksi. Érdekes módon - tekintettel arra, hogy Nekem perverz módon olyanom is van már több hónapja - ahhoz nem is nagyon volna rá szükség. Persze azt az esetet kivéve, ha valaki mondjuk komplett filmet szeretne rajta végignézni. Az a készülék egyébként szerintem úgy tökéletes, ahogy van. Mármint amire tervezték. Szubjektív véleményem szerint a 914-es is több mint kielégítő. Az akku teljesítményén kívül az én apróbb, nem rendszeres problémáim a következők voltak ez idáig (kb. 2-3 hét használatot követően):

    - Esetenként nem elérhető a készülék. Szándékosan még nem tudtam reprodukálni a jelenséget, de hiszek a barátnőmnek. (Ő teszteli eleget :-) ) Ez azért néha igen bosszantó tud lenni. Ha engem hívnak egyszerűen nem történik semmi, mintha nem is léteznék. Ezt többen is jelezték már. Nem hinném, hogy szolgáltató oldali hiba lenne.

    - A képernyő aktív mezői között alkalmanként nem egyértelmű a navigálás. Azaz a szándékomtól néha eltérő módon lehet csak beviteli mezőt váltani például. Használom az spb finance programot, mely több legördülő menüt is tartalmaz, ám ezekben az oldalsó görgető tárcsának nincs funkciója, pedig praktikus lenne. Ehelyett másik beviteli mezőre vált.

    - Híváskezdeményezés során 10-ből egy alkalommal gyakorlatilag semmi nem történik. Ilyet utoljára egy régi Motorola készüléknél tapasztaltam. Megnyomom a hívás gombot és a nagy süket semmi. Érthetetlen. A fület közel téve is teljes a csend, azaz a rádió indukálta kommunikációs szignál sem hallható, miközben a térerő tökéletes. Ez esetben hívás megszakítás gomb, majd újbóli kezdeményezés és máris működik.

    - A mobiltelefonhoz szokott felhasználó számára talán kissé fura lehet, hogy a pda funkciók kikapcsolásával gyakorlatilag egy teljesen tecchalott állapotában leledző eszközt kapunk. Még egy óra sincs a felületen mutatóba. Engem speciel a mobiltelefonok szépen lassan leszoktattak a karóráról. Így most kénytelen vagyok alkalmanként bekapcsolni a készüléket a pontos idő miatt. Gondolom ez a HTC készülékeken nem így van.

    - Szintén idegesítő probléma, hogy telefonbeszélgetés közben az arcunkkal a képernyőt érintve minden alkalommal akaratlanul is új jegyzetet indítunk. Amikor befejezzük a hívást esetenként akár 5 új jegyzettel is szembe találhatjuk magunkat. Ezektől egyébként viszonylag nehéz megszabadulni, ugyanis csak a mentést követően van lehetőségünk törölni Őket, annak ellenére, hogy üresek és nem is szándékosan születtek.

    - Még egy apróság, ami most jutott az eszembe. Amikor valaki engem hív, akkor saját készülékén már több mint két kicsöngést észlel addigra, amíg a 914-es csöngetésbe kezd. Ez ugyanis a hívott oldalon először a készülék bekapcsolását indukálja, majd a telefonos funkciók életre kelését. Így amikor minket hívnak és éppen nyugalmi állapotban van a készülék, akkor először a képernyő kapcsol be a hagyományos today panellel, majd elindulnak a telefon funkciók, végül meghaljuk a csengetést is.

    - És még egy apróság. Éjszaka a készüléket sajnos lefordítva kell tartani, mert a visszajelző fény időszaki felvillanása egy teljesen sötét szobában igen zavaró lehet. Ezt a funkciót nem tudom hogyan lehetne kikapcsolni. Lehet, hogy csak én vagyok ilyen szerencsétlen...

    Te jó ég, most mindenki azt gondolja majd, hogy ez egy nagyon rossz készülék. Pedig egyáltalán nem. Mindezek ellenére Nekem nagyon a szívemhez nőtt, a fenti szőrszálhasogatásom ellenére is. Akinek valóban szüksége van rá és tudja, hogy mit vesz, annak melegen ajánlom. De kizárólag mobiltelefon célra semmiképpen sem.

    És most néhány pozitívum, ami az eszembe jut:

    - Minőségi összeszerelés és, szubjektíve tetszetős design.

    - Nagyon jól használható billentyűzet. (Nem nagyon tudok mellényomni, még szándékosan sem) Én egyébként nem tapasztaltam a tesztben leírt FN billentyűzet problémát, de mint már fentebb írtam nagyon szerencsésen belenyúltam egy „VIP” példányba ezek szerint...

    - Tökéletes hangminőség telefonálás során (zenehallgatásra ennek ellenére nem javasolnám..., kipróbáltam...)

    - Minden klappol a szinkronizáció során. (én VISTA felhasználó vagyok és itt is működik minden)

    - A kamera lámpája kiválóan alkalmas lépcsőházi megvilágításra! (Ezt a funkciót érthetetlen módon még egyetlen gyártónak sem jutott eszébe egyszerű billentyűkombinációval elérhetővé tenni, pedig hányan igyekszünk az éj leple alatt a telefon fényénél a legkisebb helyiség felé...)

    - Telefonhívás közben egy gombnyomással indíthatunk a hívott számra vonatkoztatott, időponttal ellátott jegyzetet. Ez azoknak igen praktikus, akik hozzám hasonlóan elsősorban üzleti célra használják a készüléket. (Ez a jegyzetesdi néha akaratunk ellenére is megtörténik, lsd fentebb)

    - Az ellenoldal tudomása nélkül készíthetünk kétirányú hangrögzítést a beszélgetésről (amatőr kémek ideális eszköze)

    Stb, stb...

    Bocs, hogy ilyen hosszú voltam...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák