Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Oliverda

    félisten

    válasz gbors #31 üzenetére

    Folytatása következik. Amit hiányolsz az egy következő anyag témája lesz. ;)

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

  • iMaverick

    addikt

    válasz gbors #31 üzenetére

    +1

    Ahogy írod is: magánfelhasználói szemmel

    Bent melóban persze máshogy állunk a dologhoz, főleg mivel tavaly volt egy kis RAID5 összeszakadásunk. Eh-eh...

    Szóval otthonra valóban ezek a kategóriák vannak és valljuk be: az adatok nagyobb része öhm-öhm pótolható a netről.

    Én még annyit tennék a cikkhez, hogy be kellene (esetleg már be van?) vezetni ebben a nagy HDD-s tárolós időszakban az online és offline hdd-n tárolás fogalmát... Pl. a külső HDD-n tárolt teszem azt BluRay film mentéseket (ugye-ugye mindenki tett el mentést? :DD ) szerintem értelmetlen NAS-on, RAID 5-ben tárolni. Egyrészt úgysem kell állandóan (offline tárolás) és amúgy meg pótolható.

    A családi fotók, videók, privát-céges doksik (pl. adóbevallás) már megint más tészta, de ezek meg csak nem fognak több terrabájt-ot!

    Én ezért így járok el (az itthoni!) a dolgaimmal: van 2 PC-m, az egyik a gamer gép, a másik a HTPC. Mindkettőben van elegendő tároló kapacitás (1,5 TB, 2 TB). Van egy-egy mappa mindkettőn és ezek egymás tükrei (szoftveres? RAID. Vagy méginkább "bioRAID".) Persze ha valaki kellően lusta, akkor erre akár feltelepíthet egy külön programot is...

    Ha valakinek nincs második masina, akkor arra érdemes egy egylemezes (!) NAS-t venni. (Ebben a modellben pénzkidobásnak érzem a két lemezeset.)

    A BluRay backupoknak meg úgyis a külső 2TB-s winyókat veszegeti a user.

    szerk: b) érdemes első körben a meglévő eszközökben gondolkodni, mert ha elkezdünk kifejezetten backup célból vásárolgatni, az igen drága tud lenni (akár pénzben, akár ráfordított időben).

    +1

    [ Szerkesztve ]

    "Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

Új hozzászólás Aktív témák