Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 3psilon

    aktív tag

    Hát tudod 10-12 évesen én is szabadidőm jó részét gépezéssel töltöttem (amikor mondjuk nem legóztam meg olvastam), társaságba nem jártam, igaz sportoltam.
    Egészen 10.-ig ez ment, most meg már sem időm, sem igazán kedvem nincs játszani.

    Szerintem nem a gépezéssel van baj, normál ember a játékot kinövi, mert elkezd csajozni, a barátok társasága jobban érdekli stb.
    A baj a jellemtorzulás: a nagyobbnak tüntetjük fel magunkat, "felnőtt" szövegekkel nyomulunk.
    DE ez nem a gyerekek hibája!
    Egy tizenkétéves kislánytól/kissráctól nem lehet elvárni, hogy tudja, mi erkölcsileg helyes, hogy önkontrollt gyakoroljon.

    Nem ŐK a szánalmasak, hanem a VILÁG, pontosabban a CSALÁD. Mert ez a világ mindig is önző és szeretettelen volt, mindig lehet utálni, és sosem fog normális példát mutatni a gyerekeknek. Ezt a családtagjaitól tanulhatná el: apja bölcsessége, anyja belső ereje mutathatja neki az utat.

    Eszmefuttatás következik..
    Szerintem, és ezt mint kvázi gyerek mondom, elég furcsa a helyzet. A "felnőttek" hibáztatják a mai fiatalokat. Hogy ők milyen rosszak. Pedig a fiatalok nem "a nagybetűs életbe" meg "a világba" lépnek be, hanem abba a világba amit a felnőttek létrehoztak. Illetve kézhezkaptak akkor, amikor ők voltak fiatalok. Na mindegy. Csak nem szidni kell, hanem példát mutatani. Mert a nevelés példamutatás.

    Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

  • 3psilon

    aktív tag

    válasz 7Heads Drago #8 üzenetére

    Valamikor.
    De nem azért csinálják, mert ők sátániak. Minden ember ugyanolyan tisztán és ártatlanul születik.
    Ha a világban felfedeznek bizonyos anyagi és spirituális értékeket, akkor boldogok lesznek, bizonyos mértékben a körülményektől függetlenül.

    Ne higgy nekik, amikor azt mondják, hogy azért járnak a zépébe zülleni, mert ez a világ legjobb és legmenőbb dolga. Csak nem tudják, mi a jó. És talán már nem is tudják meg soha. De ha senki nem mutatja meg nekik az utat, akkor tényleg megmaradnak eme gonosz, anyagi[as] világ szintjén...

    Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

  • 3psilon

    aktív tag

    válasz hcl #18 üzenetére

    Ja, ahol a 15 éves srác megerőszakolja a tízéves ptyícákat miközben Beethoven lemeze szól? ;) Igen, kemény.

    Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

Új hozzászólás Aktív témák