Új hozzászólás Aktív témák

  • karib

    addikt

    Szegényke ennyit megérdemel - elég lélekromboló lehet, hogy elhagyod a céget, és a tőzsde kitörő optimizmussal reagál :(

    Mondjuk kíváncsi leszek a marketinges emberkére az Apple-nél. Nem volt rossz a HP marketingje, bár nem tudom, hogy az Apple-nél hogy fog beválni. Sok sikert kívánok mindannyiuknak :)

    Department of Redundancy Department

  • Adi

    senior tag

    válasz karib #1 üzenetére

    A HP mindig is alapvetően egy mérnök-cég volt, Fiorina meg egy salesribanc. Az elmúlt pár évi ténykedése, hozzá nem értése igen jól meglátszik a HP eredményein: veszít minden piacából, talán csak a nyomtatók meg a digikamerák mennek jól. Nézzük csak!

    1) Fölvásárolták a Compaqot. Ezzel kidobtak egy jó nagy adag pénzt, és a két céget, a termékeket azóta sem sikerült egyesíteni. Ugyanúgy vannak a mai napig pl. Compaq szerverek, csak legföljebb átmatricázva. Minek fönntartani két termékvonalat, csak hogy önmagunk piaci ellenfele legyünk? De ugyanígy megvan a HP-Compaq noti, asztali gép, high-end unixos szerverek, ugyanazon a piacon két termékpaletta mindenhol (talán a VMS-es Alphák a kivételek egyedül). Emellett még van ugye a Himalaya, Superdome, Non-Stop szerverek, amik szintén lehet, hogy egymás vetélytársai, de nem tudom megmondani, mert ezeket nem ismerem.

    2) Leállították az Alpha proci fejlesztését, véglegesen. Azt gondolom nem kell senkinek sem elmondani, hogy évekig az Alpha volt a leggyorsabb általános célú processzor a világon.

    3) Leállították a PA-RISC fejlesztését.

    Ebből a két pontból már látható, hogy ezek után a HP-nek nincsen saját procija. Ami nem biztos, hogy baj, viszont sok ügyfelük van, aki PA-RISC- vagy Alpha-alapú cuccokat használ. Ha ezek a termékek kipörögnek, akkor a t. ügyfél simán válthat másik platformra, hiszen olcsó upgrade-re már nincsen lehetőség. Akkor meg már tök mindegy, hogy a HP-tól veszi-e meg: az áraikat ismerve jó eséllyel nem ott fogja. Kivételt jelenthetnek az Itanium-alapú OpenVMS-es gépek, amiket össze lehet rakni vegyes fürtbe régebbi, alphás csomópontokkal (erről pont a minap olvastam egy cikket).

    4) Túlságosan is föltettek mindent az Itaniumra, amivel mind ők, mind az Intel befürdött. Túl drága, túl sokat fogyaszt és lehet, hogy gyors, de mindent portolni kell rá. Az itaniumos szerverek eladási volumenei nevetségesek, és nagyon úgy tűnik, hogy a piacot nem is érdeklik. Megjegyzem, ezen a téren az AMD az Opteronnal kegyetlenül befűtött az Intelnek: hiszen az ő procijuk egyszerre 64 bites ÉS tudja futtatni teljesítménycsökkenés nélkül a régi 32 bites kódot.

    Arra leszek kíváncsi, hogy a HP ezek után hogyan talál magára. Már ha egyáltalán ez sikerülni fog neki.

    Javallott egyébként a témában még Robert Cringely cikkeit elolvasni, az 1. pontot pl. ott láttam én is.


    [Szerkesztve]

    ldm start-reconf primary

  • 747

    senior tag

    egyszer ugy szeretnek en is 42.6 millio dollart kapni balfaszkodasert es totalis alkalmatlansagert! hol lehet ilyen allasokat szerezni? :D

    a PA-RISC leallitasa meg egy jo nagy baromsag volt, tekintve, hogy a HP CPU fejlesztesi reszlegen mekkora koponyak dolgoznak (lasd: crossbar latch).

    ennek a ribancnak sikerult a nagymultu mernokcegbol egy olyan ceget faragnia, amirol az embereknek a nyomtatok es az olcso gagyi digitalkamerak ugranak be elsore.

    ki vette fel ezt a barmot egyaltalan? gondolom azt a szemelyzetist mar reg kirugtak :D

  • Raymond

    félisten

    válasz 747 #3 üzenetére

    ''...hol lehet ilyen allasokat szerezni?''

    Bővebben: link

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • Power

    senior tag

    válasz Adi #2 üzenetére

    A hp-s digikamerákat inkább hagyjuk...olcsó, de legalább sz*r. Lehet, hogy sokat kaszálnak rajta, de ez inkább a marketing ereje.

    1) Alapvetően egyetértek, már a Compaq is megjárta a DEC-kel. Ezt a HP csak fokozta. Most nem rég olvastam, hogy valami elemző f*szi azt írta, hogy a HP-nak fel kellene vásárolnia valami céget...sztem az kiütné a HP-t :)

    2) Ez már korábban eldőlt. Már több éves lemaradásban volt az alpha. Ez ésszerű volt akkor. A Compaq már gyakorlatilag el lehetenítette az alphát.

    3) Ez pedig az itanium tette tönkre, akkor arra számítottak, hogy az itanic lesöpör mindent és ezért mivel maguk is a itanicot fejlesztették. Amikor kiderült, hogy nem, akkor már túl késő és túk drága lett volna a PA-RISC-et pofozni. Az elmúlt 3-4 évben csak ráncfelvarásokat végeztek rajta. Ezért így már észerű döntés volt leállítani.

    hiszen olcsó upgrade-re már nincsen lehetőség

    Talán inkább ''olcsó''. Hihetetlen összegeket kérnek el, csupán +1 prociért, vagy +1GB RAMért.


    4) Ez igaz, bár a HP produkálja az itanic eladások 80%-át, így gyakorlatilag életben tartják. Emeltett a HP az opteronnak is az egyik legnagyobb támogatója.
    Az itaniumnak csak egy baja van, hogy még mindig csak ígéret. Talán a montecito, talán...mindenesetre érdekes lesz amikor a HP egykori ügyfelei PA-RISC/alpha/mips gépeiket le fogják cserélni.




    [Szerkesztve]

    Power

  • Integra

    titán

    válasz karib #1 üzenetére

    nekem kifejezetten nem tetszik a HP új arca, a régi sokkal barátságosabb volt.
    meg aztán már szinte minden területen lehagyták a cégek a konkurensek, akik célirányosan csak egy ágazatra összpontosítanak.
    mamár valszeg nem hp nyomtatót vennék...
    digikamerából meg pláne nem :)

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

  • luciferc

    őstag

    válasz Integra #6 üzenetére

    nekem is HP nyomtatóm van, de most már messzire elkerülném. melóhelyen van Canon, sokkal sokkal jobb. szvsz.

    kár a cégért, de még hátha talpraáll. csak ehhez fejleszteni is kell, nem csak eladni.

  • KEndre

    HÁZIGAZDA

    Egyetértek Adival mindenben, csak annyit tennék még hozzá, hogy nem kéne még temetni a HP-t.

    Az utolsó publikált negyedéves adatok nem azt mutatják, hogy csőd szélén lenne a vállalat:
    - 21,4 milliárd dolláros rekord-árbevétel: 8%-kal több, mint egy évvel korábban
    - 1,5 milliárd dollár nem GAAP szerint számított üzemi eredmény; 41 cent nem GAAP szerint számított részvényegységre jutó nyereség (EPS)
    - 1,3 milliárd dollár GAAP szerint számított üzemi eredmény; 37 cent GAAP szerinti EPS

    Az üzemi nyereséghányad alakulása divíziónként: Képalkotás és Nyomtatás 16,6%; Személyi Számítógépes Rendszerek 1,2%; Nagyvállalati Tárolórendszerek és Szerverek 2,6% (315 millió dollárral több, mint az előző negyedéven); HP Szolgáltatások 10,0%; a Szoftverüzletág közelít a nullszaldóhoz.

    A fenti számokról azt gondolom: a '' gagyi'' nélkül lehet, hogy már le is húzhatták volna a rolót. Persze most váltani kellene, és nem nagyon van saját innováció, ebből meg gond lehet. Fiorina szerintem ezt a váltást nem nagyon akarta gondolom.

    E.


    Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

  • Adi

    senior tag

    Itt vall egy volt HP-s mérnök arról, hogy Fiorina hogyan rohasztotta széjjel a céget. Ráadásul magyar a fickó. :)

    Bővebben: link

    ldm start-reconf primary

Új hozzászólás Aktív témák