Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PPeter

    addikt

    válasz X.pert #164 üzenetére

    Sajnos a magyar szezői jog szerint a forgalmazó is felhasználónak minősül, egyébként meg a DAFKE nem csak egy iparági lobbi, hanem legnagyobbrészt a felhasználókért van (Digitális Adathordozók Felhasználóinak Közhasznú Egyesülete, tudom, mert én találtamki a nevét, bár tag nem lettem végül). A 30 forintos DVD jogdíj (ugyanis nem CD-ről hanem DVD-ről van szó, illene figyelni, hogy miről beszélsz) az egyötöde annak, amit az Artisjus jövőre javasol. Az hogy a 150 Ft-ból saját kénye-kedve szerint ebből kedvezményt adhat, az egy (jogilag egyébként érdekes) dolog, de nem kötelező - a DAFKE által javasolt 30 Ft ehhez képes elég jó csökkentés lenne. Onnan van jogosítványa, hogy a felhasználók nevében szólaljon fel, hogy Közhasznú Egyesület és a felhasználókért van. Meg is magyarázom miért: lehet, hogy egy ideig jó dolognak tűnik, hogy olcsón lehet fekete piacon vásárolni üres adathordozót. De szerinted tényleg normális dolog, hogy ha valaki a világpiaci áron akar hozzájutni a lemezhez, az kénytelen külföldről rendelni, vagy csomagtartóból áruló neppertől vásárolni, mert a hivatalos lemezen a hazai forgalmazásban nagyobb a jogdíj, mint a lemez nagykereskedelmi ára? A DAFKE a felhasználókért van, az egyesület - szerintem, mert a nevbükben nem nyilatkozhatok - azért fog szorgoskodni, hogy a fekete kereskedelem mellett legyen alternatíva, mert a felete piac - jellegénél fogva - hosszú távon csak rossz, mind a felhasználóknak, mind a forgalmazóknak, mind az országnak.

    [Szerkesztve]

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

Új hozzászólás Aktív témák