Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • shabbarulez

    őstag

    válasz kraftxld #8 üzenetére

    Én legutóbb ezt olvastam [link]

    A 3.0 szabványnál én tudom 4 csatorna összefogása volt a cél, plus jobb kódolás alkalmazása így volt a célérték 200/100 Mbps. De már 1-2 éve is csináltak egyes eszközgyártók olyan teszt rendszereket ahol sokkal több csatorna összefogását demonstrálták, volt aki 8-12-16-ot de pl. a Cisco 24-ig vitte így már közel gigabites kapacitást ért el. A 3.0-át valahogy úgy tervezik hogy alap négyről viszonylag jobban el tudjanak mozdulni a gyártók saját megoldásaikkal, és minél hamarabb és könyebben lehessen emelni a bondingok számosságát.

    Túl nagy falat volt ez a 3.0-ás szabvány, túl sok mindent akartak egyszerre, multimédia támogatás, set-top gateway támogatás, M-CMTS meg minden, bonding, IPv6, stb. Először ezekből pont elég lett volna csak annyi ami a legsürgetőbb. Mert az a gond hogy mire a végleges szabvány elkészül, és el is kezdenek akár egy évvel is utána kijönni az első eszközök és még egy év lesz mire elfogadható árszintre is csökkenek addigra már amit tud az kevés lesz az akkori elvárásokhoz képest. :(

Új hozzászólás Aktív témák