Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KEndre

    HÁZIGAZDA

    válasz sh4d0w #75 üzenetére

    Ott voltam az aláírási ceremónián, ezért biztosan tudom, hogy az Elnök Úr többször is kijelentette: egyedi adatokat csak törvényes módon adnak át másnak. El kell fogadnunk, hogy ez így van. Ahogy én kivettem a szavaiból, elemzéseket fog kapni a BSA. Azt is mondta Szikora úr, hogy ''megkérték a BSA-t'', hogy segítsenek nekik a szoftverjogban eligazodni (oktassák a revizorokat!), mert szeretnének az illegális szoftverhasználat visszaszorításával évente több (azaz 30) milliárd forint közterhét beszedni a hazai vállalkozásoktól. :F

    Érthetetlen, hogy miért nem nyilvános a megállapodás, ez azért több mint gyanús. :W

    A hup-on olvastam, hogy a TASZ kikérte már a megállapodást, rövidesen talán tudni fogjuk, van-e valami olyan kötelme az adóhatóságnak, ami sértheti a hazai vállalkozások érdekeit (jó hírnév, felesleges macera, szoftvergyártók általi befolyásolás, félelemkeltés, állami hatósági szerepvállalás piaci mechanizmusokban közpénzekből, lobbitevékenység törvényességi kérdései, stb.).

    Egyébként ne védjük azokat a cégvezetőket, akik megsértik a hatályos jogot, ha a szoftvernek ára van, fizesse meg aki üzleti célra használja, ha meg nincs rá pénze, nézzen körül, fog találni a konkurens termékek között ár/érték arányban megfelelő kínálatot.

    Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

Új hozzászólás Aktív témák