Új hozzászólás Aktív témák

  • DarkByte

    addikt

    válasz bzoley #12 üzenetére

    Helló!

    Nos hogy ne menjek a válasszal messzire, az elmúlt évben a Mobilarena-sok írtak egy egész jó kis tesztet a T-Mobile akkoriban még 1,5Mbit/s-os HSDPA-járól: [link] Pingek és letöltési sebességek ott olvashatóak. Hasonló adatokra kell számítani valszeg Pannon-nál is, a technológia ugyanaz. Szerintem ezekre az értékekre érdemes úgy tekinteni hogy jobbik esetben ilyen lesz, én inkább ennek a 70-75%át várom ha majd terheltebb lesz a hálózat. Mindenesetre HSDPA-val a pingek 100ms alatt alakulnak, amely már stratégiai játékhoz elegendő, aki pedig hardcore FPS játékokat akar művelni, annak meg úgysem elég pici sztem még a 20ms sem. Viszont a lefedettségi térképből kiderül hogy aki nem megyeközpontban vagy pedig a fővárosban él, annak legfeljebb az EDGE egyenlőre az elérhető, annél pedig kb. 128kbit/s-ot mondtak átlagos sebességnek (Dual ISDN sebesség ha jól emlékszem), a pingek pedig 500-1000ms körül alakulnak (a'la GPRS), szóval azzal egyenlőre a játék felejtős.

    Mindenesetre remélem hogy a Pannon ezzel a lépéssel elindítja végre a mobilinternet árakban az árversenyt a szolgáltatók között.. éppen ideje már.

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák