Új hozzászólás Aktív témák

  • aus77

    csendes tag

    válasz ednet #44 üzenetére

    1997 óta dolgozom különböző cégeknél, többségében multiknál. Máshol, ha ígéretet tesznek valamire, azt igyekeznek betartani. Többször írtam azt is, hogy nem csak felém nem tartottak be ígéretet, hanem sokunk felé. Ezek között vannak olyanok is, akik több éve ott vannak(voltak) már. Számos sztorit tudnák leírni még, hogy kivel milyen módon szúrtak ki, de a történetekből be lehetne azonosítani az embereket és ezt nem akarom.
    Hogy Te ezek alól kivétel vagy azt jelenti, hogy jobban csinálod a dolgokat, mint mi. De, egy ígéretet betartani alanyi jogon illik. Azért ígéret. Mivel régi motoros vagy, sokkal több ilyen sztorit tudsz mint én, de ennek ellenére megértem, hogy véded a mundér becsületét. Sőt, ha ez Téged előnyhöz juttat a cégen belül, nekem már az is megérte. Nekem semmi bajom sem veled, sem a volt Manageremmel, a cég hozzáállása az, ami nem fair.
    Így van, engem(is) betanított a cég és megteremtette az alapjait annak, hogy most ott dolgozhassak, ahol dolgozom. Ez nem lett volna az IBM nélkül. Ezért írtam az első levelemben, hogy pályakezdőnek ajánlom, de fenntartásokkal kezeljen minden ígéretet.
    Nem oltásnak és nem bosszúnak szántam az írásaimat, csak aki elolvassa a hirdetést azt hiheti, hogy a menyország2 –be hirdetnek felvételt. Majd belép és találkozik a valósággal. Úgy gondolom, a reális helyzet ismeretében menjen oda valaki és ne egy rózsaszín álmot kergetve, mert akkor nagyot fog csalódni. Ha ez egy normál álláshirdetés lett volna, nem is szóltam volna hozzá, de a „juttatásokat és igényes, kihívásokkal teli karrierlehetőséget kínál” résznél úgy éreztem, meg kell mutatnom az érem másik oldalát is. Ezt azóta többen megerősítették mind itt, mind privátban.
    A visszajövőkről meg annyit : Azokra gondolsz, akik elmentek, majd 2 év múlva visszamentek az ott maradt kollegáik fizetésének többszöröséért ? Róluk is írtam az első levélben.

    GbC

Új hozzászólás Aktív témák