Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FTeR

    addikt

    milyen rosszindulató (bulvár...) a cím és az első bekezdés. azt sugalja (konkrétan kijelenti), h az ms lepénzeli a használókat.
    pedig:
    ''...szoftvercég kísérleti jelleggel elindít egy programot, melynek keretében azon vállalti ügyfelek, akik a Live Search használata mellett döntenek, különféle szolgáltatásokkal és képzésekkel kívánják támogatni.''
    amiben viszont semmi ''felhábóritó'' nincs, mivel egy szimpla extra szolgáltatás, amit már máshol is láthattunk.

  • FTeR

    addikt

    válasz dajkopali #2 üzenetére

    egy szóval sem mondtam, h az it.news bulvár. a konkrét cikk címre értettem. az, h mindenki más is az ilyen címekre gyúr, az ezen nem változtat.
    megvan az a létjugosultsága a dolognak, h valszeg én sem álltam volna neki elolvasni, ha semmitmondó a cím.
    a bulváros megfogalmazás, az érdeklődés felkeltés egy egyszerű módja.

    csak a cikkből tájékozódtam, amiben szépen le van írva, h nem fizet, hanem extra szolgáltatást nyújt.
    ellentétben pl azzal a google-s megoldással, ahol szépen pénzt utalnak a számlára.

    [Szerkesztve]

  • FTeR

    addikt

    válasz moma #5 üzenetére

    shell+mcdonald's=SMART card.
    nálunk vegyél, mert akkor jobban jársz.

    senkinek nem jutott eszébe ezen megbotránkozni.

    a google minden egyes ff-ből indított keresésért fizet a mozz-nak. ha ms vmi saját cuccát defaultra teszi, már rögtön féltucatnyian perelik.

    elmondhatom, h mindig is a google keresőjét használtam (eleinte próbálkoztam a yahooval, de akkor még nem voltam nagy netező) és sztem ez egy darabig még így is marad. vmien varázslatos módon, a google mindig azt dobja, amire szükségem van. ha egy vállalatnak ennek ellenére megéri live search-et használni, mert akármi, akkor szíve rajta.

    ez pont a másik pólusa annak, mint h vkinek megéri egy egybként gyengébb alkalmazást használni, mert az ingyen van, míg a másik meg nem. vagy épp, mert a másik fejlesztőinek szebb a mosolya.

    [Szerkesztve]

  • FTeR

    addikt

    válasz bambano #9 üzenetére

    ez több szempontból sem igaz. ha saját konyhája/beszállítója vagy épp konkrét kajajegye van és azt mondja, h ő ezt tudja biztosítani, akkor te nem kérhetsz tőle mást. max nem használod fel a lehetőséget.

    de hogy a szoftvereknél maradjak. azokat is vállalat szabja meg, h mit használhatsz fel és hogyan.
    de ugyan ez van a vállalati kocsi esetében, ha pl szerződésben áll egy márkakereskedővel, vmien előnyös helyzet megfontolásából.

    megjegyzésed tipikus példája annak a mentalitásnak, amivel egyik helyen meglévő dolog fel sem tűnik, míg a másiknál ugyanaz felháborít.

  • FTeR

    addikt

    válasz dark100 #13 üzenetére

    különbséget kell tenni az abszolút ingyenes és a végfelhasználó számára ingyenes között. a kereskedelmi tévécsatornákat is ingyé nézed, azért, mert a reklámbevétel fedezi a többi költséget. a google szolgáltatásai is pont ugyanezért ingyenesek. valaki más fizet értük (amiért közvetve, egy termék árába bekalkulálva, végül mégis te fizetsz).
    egy gpl féle opensource mögött viszont nincs semmiféle pénzmozgás. a ''please donate'' nem egy előre megjósolható bevétel.

    ez a mostani próbálkozás olyan, mint a ''nagy'' konzolok áron aluli értékesítése, amellyel megteremtik azt a felhasználó tábort, ami később már hasznot hoz a célzott termék értékesítéssel (pl játékok vagy épp a reklámfelület).

  • FTeR

    addikt

    válasz VladimirR #18 üzenetére

    valóban elég idegesítő. ráadásul nem is mindig lehet bezárni (legaláb az animáció fele alatt).
    elég sűrűn találkozom vele, mégsem tudom mit reklámoz, szal tök fölöslegesen idegesít...

  • FTeR

    addikt

    válasz bambano #21 üzenetére

    egyrészt továbbra is megkülönböztetném az opnesource és a gpl féle opensource-ot. másrészt ezek a vállatok nem belőle élnek meg, hanem a köré épített szolgáltatásokból és/vagy a mellé társuló egyéb termékekből.

    mint mondani szoktam, a dolog nem élne meg a saját lábán.

  • FTeR

    addikt

    válasz bambano #23 üzenetére

    a gyakorlati megoldásban különbözik. és néhol még az elmélet is eltér.
    példának okáért az ms-nek is vannak opensource projektjei, még a közösségi oldalt is indított az ügy érdekében. cél a tudás és a felhasználó szabadság biztosítása.
    nem akarok senki világképébe belegázolni, de a gpl-nél nem (csak) ez van. egyrészt a gpl egyik legfőbb szent célja a ''hit/eszme'' terjesztése (kikényszerítése), másrészt nagyon sok dolgban megköti a felhasználó (mint fejlesztő) kezét. sok más opensource licensz ennél jóval megengedőbb, amelyek az adott kód/program terjedését jobban lehetővé teszik, igaz az eszme követését nem követelik meg (nem zárják ki a kereskedelmi forgalmat).

  • FTeR

    addikt

    válasz bambano #25 üzenetére

    nem. de gyakorlatilag lehetetlenné teszi. a lényegen nem változtat. többnyire passzívan akadájozza a dolgot. nem véletlen vannak a dual licenszelések.
    ezt egyébként azzal az egyszerű kitétellel teszi, h megköveteli a licensz átörökítését (ide vág még az a kitétel is, ami pénz kérést is kizárja. tod, az a rész, ami arra lett kitalálva, h nehogy más munkán gazdagodjanak egyesek).

    a supportos dologra visszatérve. a dolog többnyire nem fedezi a költségeket. ez más megközelítésből hobbinak is lehet hívni :)
    egy novell vagy ibm egyértelműen nem ebből él meg. persze valószínűleg hozzájárul vmilyen profit gerjesztéshez, különben nem csinálnák, ha más nem, a konkurencia gyengítésére biztos jó. egy saját os-t mégis csak költésges lenne fejleszteni, így meg legalább nem függenek adott esetben az ms-től. feltűnő az egybeesés, h az ibm akkor állt linuxra, amikor az ms a sql szerver sikerén felbuzdulva már nem az ibm-et ajánlotta. legalábbis valószínűbb forgatókönyv, mint azt feltételezni, h megszálta őket a szentlélek és megvilágosultak az igaz hit felé.
    a redhat féle üzleti struktúrához, meg egy kellően népszerű sw kell, ahol már öngerjesztő folyamattal tudják a supportból finanszírozni a fejlesztést. azért azt be kell látni, h a legtöbb glp-es sw-nél ez nem így van.
    igazából nemtudom, h az egyébként elterjedt lejmolás vagy a redhat féle ''ingyen adjuk, de fizess elő x hónapos tagságra, ami keretében támogatást biztosítunk, aztán majd letöltheted'', mentalitás a rosszabb. utóbbit nem védi az a tény sem, h alternatív módon is beszerezhető a disztrib (megkerülve ''hivatalos'' utat).

    sajnos szokás összemosni az opensourceot az ingyenességgel, pedig egy kereskedelmi licensz mellett simán lehet ingyenes a termék.
    a fentebb említett lejmolásnak is vannak fokozatai, néha azért túlzásba tudnak esni.
    egy ie7 plugin kapcsán (ie7pro), meg is lepődtem egy fórum bejegyzésen. ha minden igaz, a projekt ugyan nem nyílt, de minden esetre ingyenes és szabad a felhasználása. egy felhasználó beírt, h nincs-e vmi bankszámla vagy valami egyéb mód, mert annyit segített neki a projekt, h szívesen megtámogatná anyagilag. erre az egyik fejlesztő megköszönte, de elutasította a dolgot, azon a címen, h szeretnék ingyenesnek megtartani tartani a projektet. pedig a tag nem arra utalt, h fizetne a termékért.

    azt már csak mellékesem jegyzem meg, h egy szimpla forráskód még nem fog tudást átadni. max aránytalanul sok munkáért cserébe el lehet lesni pár trükköt.

    szal, mint mostanra valszeg már világossá vált. nekem leginkább a mozgalom eszmei részével van bajom, pontosabban a belőle fakadó gyakorlati megvalósítással. fogalmazzunk úgy, számomra szembeötlőek az ellentmondások.
    a mozgalom hittérítő részével kapcs meg többnyire csak azon tudok kibukni, amikor egy hosszab szakmai szembeállítás után csak az marad mindent eldöntő érvként, h ''dehát nyílt, meg ingyé van''.

  • FTeR

    addikt

    válasz dark100 #27 üzenetére

    most vol egy másik cikk, h google meg afrikában nyomul. a két megoldás csak a célközönségben tér el.
    a reklámból megtámogatott ingyenességel továbbra sincs bajom. a kereskedelmi tv csatornákat is ingyen nézzük.

    ''Ha az ember egyszeruen csak meg akar elni, es nem csak a hatartalan penzszerzes a celja''
    ez rettentően demagóg. ez az opensource móka a világgazdaság csak egy nagyon kis részén van jelen. a kapitalizmus többnyire a kereskedelemről szól, mégsem minden kereskedő egyben gazdag ember is.

    ''Bar en inkabb azt javasoltam volna nekik, hogy varjanak amig a keresojuk hasznalhato lesz.''
    a kereső minőségének javítása valóban nem ártana, de ha egy felhasználótábornak vmiért mégis megéri használni, az másnak ne fájjon. nem kell félteni a google-t marketing fronton sem.

    nem látom be, h mitől problémásabb az, h egy ingyenes piacon, plusz szolgáltatásokat is kínál (vmilyen feltétel mellett), mint az, h egy egyébként jellemzően nem ingyenes piacon áraon alul (ingyen) próbálja vki értékesíteni termékét.

  • FTeR

    addikt

    válasz bambano #28 üzenetére

    nem látom, h a kommented második fel mit is cáfol. gyak ugynazt leírtad amit én.
    max a végkövetkeztetés különbözik, de ha megnézzük az okokat (ibm, novell), még az sem nagyon.

    nincs bajom sem a linux nyiltságával sem a ténnyel, h az 1xri ára 0. a fő problémám, h ezt a kettőt mindent eldöntő érvnek veszik (nem csak a szakmai vitában, egy konkrét gazdasági döntésnél, főleg ha úgy vélem, h a végkövetkezetés hibás). attól még nem lesz a linux jobb os, h ingyen van (és még olcsóbb sem).

    ha vannak akik úgy érzik jobbnak, h nyíltan végzik a fejlesztést, akkor legyenek boldogak vele. de semmi alapjuk rá, h ezt mástól is elvárják.

    gpl:
    a licensz tele van gyakorlati ellentmondással. lehet, h a FAQ így értelmezi, de a gyakorlatban az egyéb mekötések miatt minimum problémás a dolog. biztos nem véletlen, h kereskedelmi forgalomba csak dual licenszelve kerülnek egyébként gpl-es sw-k. voltak a gpl értelmezhetőségérő szép kis értekezések már.
    (ügye, elmélet vs. gyakorlat)
    pl, lehet, h az én abszolút saját fejlesztésemet pénzér árulhatom, ha úgy akarom, de ha adott esetben felhasználok egy pl gpl-es libet, akkor máris megvan lőve a dolog, mert innentől nem én döntök a dologról.
    btw, sztem érdekes vitatéma, h vajon a licensz nyomán gpl alatt vagyok-e köteles kiadni egy linuxra írt appot, ha felahsználok benne egy beépített linux csomagot. a gyakorlatban persze nem állnak neki pereskedi, de megnéznék egy próbapert, ahol próbára teszik a dolgot.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés