Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GeryFlash

    veterán

    válasz dabadab #36 üzenetére

    Bocs, félreértelmeztem, jogos.

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • #72042496

    törölt tag

    válasz dabadab #36 üzenetére

    Közben utánaolvastam, az LG CX kapcsán írtak erről. De gondolom, a többi LG OLED is ugyanez lesz pepitában. Az aggodalom abból ered, hogy a mostani nVidia kártyák HDMI-n nem támogatják a 10 bitet. Ha a HDMI 2.1-es kártyáik sem fogják támogatni, akkor a 4k@120@4:4:4 jelhez 8 bites színmélységet lehet csak beállítani, ha 40 Gbps-t tud a port.

    Akinek így is kérdéses a gond: ez HDR játéknál lehet kellemetlen, ahol a 10 bit a folyamatos színátmenetek miatt kell. A 4:4:4 pedig az éles, könnyen olvasható szövegek miatt. De amúgy se kelljen színmélységet vagy chromát állítgatni már.

    Az AMD kártyák elvileg most is tudnak HDMI-n 10 bitet, csak azokkal meg VRR nincs az LG CX-en. (Idővel lehet, hogy érkezik FreeSync támogatás az LG tévékhez.)

    De nagyobb probléma szerintem/számomra, hogy az LG CX-ből a DTS/DTS-HD dekódert is kivették, ráadásul eARC-on se tudja kiküldeni a DTS/DTS-HD sávokat (se a többcsatornás LPCM-et, ami szintén a játékokhoz kéne). Az előbbi így marad, az utóbbit megoldhatják firmware-ből, hát kíváncsi leszek. A mostani helyzet csalódás, jó lenne már egy pöpec 4K@120 és eARC támogatás.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák