Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz xtend #1 üzenetére

    Ne akard összehasonlítani. Nem cél. Nagyon fontos, Magyarország egy kifejezetten egyént kiszolgáló társadalom nem pedig a közösséget veszi figyelembe a 20-dik század legszerencsétlenebb és legkényelmesebb történelmével bíró országa. Az emberek alapvetően nem szeretnek tenni a saját jólétükért értve ez alatt, hogy nem akar semmit tenni a saját boldogulásáért. Miért fontos ez? Azért mert ennek az egyenes következménye, hogy mástól várja a megoldást és ezért fizet, szenved, és még véleményt is mond arról a semmiről amit el tudott volna érni, de még sem tett érte semmit, ezért nem is érte el. Lefordítva másra mutogat.
    Ehhez az és hozzájárul, hogy a kádár rendszerben Magyarországot hívták a KGST blokk Svájcának, nem azért mert valóban az volt, hanem azért mert itt éltek legkényelmesebben az emberek a felvett hiteleket fejlesztés helyett jóléti szolgáltatásokra költötték, nem pedig az emberek önálló gondolatainak helyre tételére. Önálló gondolkodás, felelősségteljes döntés, a saját fejlődésem értelmében, ezek a szavak soros gerilla akciója a magyar társadalom ellen.

    Egy szóval sokkal könnyebb úgy élni, hogy nem gondolkodunk, nem fejlődünk, nem informálódunk, hanem helyettünk döntenek, megmondják mit csináljunk, megmondják miért higgyjünk ebben, vagy abban.

    Lehetne azt mondani, hogy a szocializmusnak 30 éve vége, és mit beszélek én hülyeséget, csak éppen a magyar társadalom legalább fele pontosan így gondolkodik, mint ahogyan leírtam. Elegendő csak megnézni az olyan kifejezetten népbutító dolgokat, mint kifejezetten olyan tv csatolnák megjelenése, ami természetesen főleg az 50 feletti korosztályt célozzák, és főleg a reklám mellett, a politikai híreket célzottan juttatják el az adott célcsoporthoz.

    Ugye meg lehet kérdezni hogy jön ez a mobilnethez?

    A mobilnet nem fér bele ebbe a megoldásba. Bele lehet gondolni mire is jó az internet, miért jó az, ha boldog boldogtalannak a kezébe van egy eszköz amivel technológiailag egyértelműen fejlődik, mert ugye ha tud kezelni egy nyugdíjas akár csak annyira is egy mobiltelefont, hogy a napi híreket el tudja olvasni, esetleg ráakad azokra az oldalakra is amiket adott érdekcsoport el akar hide-olni egy adott csoport elől, akkor bizony azonnal meg is van az oka, hogy Magyarországon miért nem cél a fejlődés, nem cél a társadalom oktatása, fejlesztése. Hiszen a technológiával nem csak játszani, és híreket lehet olvasni, hanem tanulni, fejlődni, az életet minden szinten könnyebbé lehet tenni, ha valaki tudja hogyan kell használni.

    Na de akkor mivel lehet "zsarolni" azt a réteget, aki még mindig abban hisz, hogy a kedves vezető, majd megvédi őt, vagy gondoskodik a mindennapi betevőről, mert bizony elegendő csak megnézni a vidéki kis falvakat (én onnan jövök) pontosan az a szemlélet él mint 1980-ban, csak már van 8 tv csatorna nem csak egy, meg a vezetékes telefon már nem annyira elterjedt, a gondolkodás pontosan ugyan ez maradt.

    Ezeknek az embereknek nincs felelősség érzetük, nincs semmilyen korlát bennük, hogy ne úgy lenne a világ menete, mint ahogyan a tv (ugye melyik tv ingyenes? ) elmondja...

    Ehhez nem célszerű az olcsóbb internet, nem szélszerű az emberek minél több rétű tájékoztatása, és az sem célszerű, hogy ezáltal döntéseket hozzon, vagy önállóbb legyen, mint egy ötödikes.

    Szerintem.

    (#5) janeszgol

    A 3g is tökéletesen megfelel a mindennapi használathoz. a 4g pedig tökéletes. Az 5 G azért fontos mert több helyen is le lehet váltani a megbízhatatlan WiFi rendszert. És több technológiát is építettek az 5G-re.
    Ebből adódóan a mobilhálózat minősége irreleváns. Az egy elég elvetélt ötlet, hogy adott országokban alanyi jogon jár 1 - 5 Mbit/s 1 - 2 Mbit/sec tökéletesen elég a mindennapi internetezéshez. Szóval szerintem ez nem kérdés, a kérdés inkább az miért nem jár mindenkinek 1 Mbit/Sec a telefonjára mondjuk 3 GB/Hó mennyiséggel. Mondjuk fentebb leírtam, hogy szerintem miért.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák