Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • waterman_

    aktív tag

    válasz Reset Elek #30 üzenetére

    1 - ha a dolog felforr. ez nagyon ritka. nekem is van vízhűtésem, az áramlás iránya vga - délihíd - proci. a proci terhelve max 47 fok. nincs semmilyen radiátorom hozzá, hanem egy 15 literes műanyagbödönbe megy a víz. ha leállítom a szivattyút, akkor szép lassan elkezd emelkedni a hőmérséklet. annyira lassan emelkedik, hogy nem sül meg semmi, ugyanis szépen elkezd tovább cirkulálni a víz. persze akkor már 70 fokos a proci, de keringetés nélkül sem forr fel! plusz ugye előbb lekapcsol a biosban beállított 75 fokos korlát miatt az egész masina.

    2 - nálam az egész rendszer nyílt, a bödönből párolog is a víz, de a nagyobb gond, hogy ha nem kering a víz (pl 4 napig nem kapcsolom be) akkor kis buborékok válnak ki a cső falán mivel a vízben van oldott levegő. ezek a buborékok gyakoribbak. ezek ellen piszkosul egyszerűen lehet védekezni, annyit kell csak csinálni, hogy egy puffertartályt kell a legmagasabb pontra rakni, ott szépen kiürül a rendszerből a boborék. ha ebből a fajtából túl sok halmozódik fel (több köbcenti) akkor már jelentősen lassul a keringés, de még ekkor is max 40-42 fokos az idle proci. de mivel általában egy csőszűkületnél halmozódnak fel, így ezek ellen pl nem véd semmilyen hangszórós csudatalálmány. nálam jellemzően a procihűtő blokk utáni kanyarban, mivel egy pár centit ott lejtenie kell a csőnek.

    szóval szerintem nem ezzel kéne növelni a vízhűtések hatékonyságát. pl már az is jelentősen növeli a hatékonyságot, ha a blokk talpa nem túl vastag, vagy ha a hűtőfelület nem csak a blokk alja, hanem az egész blokk mondjuk vörösréz. a mai hűtők teteje legtöbbször műanyag, hát az nem olyan jó. meg fentebb linkeltem pár képet, az apró kis rombuszos belsőben nem tudnak laminális áramlások kialakulni.
    ezért aztán szerintem ez a buborékképződés egy nagy kamu. lehet hogy olyan helyen jó ez, ahol többszáz fokot kell hűteni, de az nem a számítógép belseje.

    ..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

  • erdoke

    titán

    válasz Reset Elek #30 üzenetére

    Jó kérdés, minek hívjuk. Az angol szövegben "film boiling"-nak nevezik, a 44 fokos hőmérsékletű hűtendő felületet pedig "surface superheat"-nek. Nem hiszem, hogy olyan nyomásviszonyok lennének egy számítógépes vízhűtésben, ami 44 fokos víz forráspontot okozna.

    [ Szerkesztve ]

    A legjobb aláírás a héten

Új hozzászólás Aktív témák