Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TeeJay

    félisten

    válasz nismoka #54 üzenetére

    igen a fehér OLED háttérvilágításhoz lehet kell kék szín is viszont ez jobb megoldás mint amikor sima kék szubpixel van OLED-ből mert ha az elfárad elég csúnya lesz a kép színe amit produkál
    majd meglátjuk élőben, én a Kökiben az Euronicsban láttam LG hajlított OLED TV-t ami 1milla volt és egy üveglap vastagságú de olyan atom képe volt hogy azonnal vittem volna haza ha nyerek a lottón :R nekem bejött :K

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

  • TeeJay

    félisten

    válasz nismoka #67 üzenetére

    igen mert gondolom szemre a kontrasztnál a fekete mindkettőnél full fekete csak a WOLED-nél világosabbnak érzékeljük a világos részeket és így nagyobb a kontraszt is
    én az euronicsban láttam a hajlított LG OLED tévét de valami atom jól nézett ki rajta a kép
    ha nem 1milla lenne vittem volna haza egyből :D

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

  • Partz

    senior tag

    válasz nismoka #65 üzenetére

    Ez az összehasonlítás csak spekuláció. Amikor ez készült még csak prototípus oled modellek voltak, és fele se igaz. Azóta már a 3. generációs panelnél jár az Lg. Ezért se szeretem ezeket a linkelgetéseket.

    Megpróbálom nagyjából összeszedni a felmerült kérdéseket.

    Most akkor mi is ez a fehér oled?
    Természetben a fehér a legösszetettebb szín, fehér oled nincs. A fehér oled több szín komponensből tevődik össze. Itt nem a klasszikus rgb-re kell gondolni, hanem vannak kéknek például bizonyos árnyalatai amik közelebb állnak kicsit a zöldhöz, a piros se az a tiszta piros és így tovább. Ezzel jelentősen javítani tudják a panel élettartamát.

    Wrgb oled kontrasztosabb?
    Hamis. A 4. fehér sub-pixelre azért van csak szükség, mert a színszűrők jelentősen csökkentik a panel fényerejét, ezzel kompenzálnak rajta. Tényleges értékek 1. generációs panelek Samu Lg is 350 cd/m2 maximális fényerő, illetve az idei Lg panelek 500 cd/m2. Fekete-fehér teszteken az első generációs panelek Samu 150 cd/m2-t ért el míg az Lg csak 80-90 cd/m2 körüli értéket. Ennek valószínűleg energetikai okai vannak, így tudtak "A" kategóriában maradni.

    Akkor most melyik a jobb az rgb vagy a wrgb?
    Ha a képminőséget nézzük természetesen az rgb. Viszont másfelől ennek vannak hátrányai is. Ilyen a gyártás nehézsége, az rgb paneleknek sokkal rosszabb a kihozatali aránya. Kezdetben az Lg is mind a két módszert próbálta és a két-háromszor jobb kihozatali arány miatt döntöttek a wrgb megoldás mellett. Másik az élettartam, belső infók szerint az idei wrgb panelek (a jelenleg nálunk is kapható 55ea970 még nem ide tartozik) használhatósági ideje megegyezik az Lg plazmákéval.

    Mit hoz a jövő?
    Senki se tudja. Viszont árulkodó jelek vannak. Samu kivonult az rgb oled tv piacról, gyártási nehézségek miatt (külföldön a garanciás paneleket se tudják már cserélni). Panasonic nem mert kereskedelmi forgalomba dobni rgb technológiás készüléket mondván, hogy a panel élettartama nem biztos hogy kibírná a garancia időt, ezt egy felső kategóriás terméknél nem kockáztatják meg a vevőkkel szemben. Samsung wrgb oled szakembereket vásárolt fel. Sony-Panasonic közvetve wrgb technológiát fejleszti a közép és nagy képernyős megjelenítők terén, emellett tárgyalnak az Lg wrgb panelek vételéről. Idei IFA-n szinte az összes gyártó köztük a Panasonic is Lg Féle wrgb oled panellel szerelt készüléket mutatott be. (nem lepődnék meg ha jövőre a japánok Lg paneles oled tv-ket küldenének kereskedelmi forgalomba, sőt ebben bízom)

    Összegezve egyértelműen az Lg a jó lóra tett. Tényleg több éves előnyük van a többi gyártóval szemben nagy méretű oled panelek terén, mint ahogy ezt korábban nyilatkozták. Ennek legnagyobb a vesztese a Samsung lehet. Rgb, Wrgb nekem teljesen mindegy amíg klasszisokkal jobb megjelenítő bármelyik alternatíva a mostani lcd-khez képest.

Új hozzászólás Aktív témák