Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lohnerz

    újonc

    Én már 97 óta használok linuxot és fvwm-től kezdve mindenféle ablakkezelővel dolgoztam. Sajnos azt látom, hogy ugyanazokat a funkciókat csomagolják újra. Igazi fejlődés nincs, sokszor inkább visszafelé. A 10 évvel ezelőtti gnome panel naptárja például többet tudott mint most a cinnamon... Mikor lesz végre megoldva, hogy egy munkámhoz tartozó emaileket, névjegyeket, doksikat, weboldal linkeket egyszerűen behúzhassak egy könyvtárba és automatikusan oda linkelje őket? Vagy különböző típusú és helyen lévő fájlokat tag-eljek és később ez alapján egyszerűen megtaláljam? Az értesítések használhatatlanok, érdemes lenne tanulni az androidtól. És még sorolhatnám. Régen nekiálltam, hogy megírom ezeket magamnak, de olyan ötletszerűen változtatják az eszközkészletet, hogy nem érdemes rászánni az időt.

  • lohnerz

    újonc

    Ritkán használok más oprendszert, de úgy rémlik, hogy a win10-en a névjegyet ki lehet húzni az asztalra, az almás rendszer meg tudja a tag-et. Egyébként nem atomfizika pl. felismerni egy vcf fájlformátumot és jobb gombos menüben olyan lehetőségeket adni hozzá mint email küldése, chat nyitása stb. Csak egydszerűen a funkcionalitás ma nem szempont. A lényeg a design és a "letisztult felület" :)
    Tudom, nem szövegelni kell, hanem megcsinálni, például extensionként. A következő forkig biztos elműködne...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák