Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #95904256

    törölt tag

    válasz putti #23 üzenetére

    Én sem hiszem, hogy túl sokan döntenének a tranzisztorszám alapján egy-egy CPU, GPU megvételéről.

  • Ribi

    nagyúr

    válasz putti #23 üzenetére

    Értem, hogy ha intelt amd-vel hasonlítjuk, akkor nyilván a teljesen más megvalósítás miatt adott rendszerre van különbség, de ebben az esetben ez kicsit almát körtével. Azért, mert teljesen másként is meg lehet oldani a goldokat. Tudom, hogy pont ez a lényeg, de pont emiatt sokszor nem jó ilyen szempontból összehasonlítani.
    Nekem ez a rész ami nem tetszett: "Egy cpu vagy gpu a szimpla csíkszélesség csökkentéstől vagy tranzisztorok növelésétől nem lesz jobb vagy gyorsabb"
    Ez így ebbena formában kicsit önellentmondásos is, hiszen csak úgy lehet belerakni több tranzisztort, ha az csinál is valamit, amitől pedig jobb lesz. A csíkszélesség csökkentés pedig energiatakarékosságot hoz magával, így megint csak jobb lesz, amit írtál is, de még kagával hozhatja a gyorsulást is. Persze ezt nehéz megmondani, mert nem gyártottak még 1:x-be kicsinyített régi procit. Csíkszélesség csökkentés ugye nem szimplán ugyan az csak kisebbe történik, ahogy egy tranzisztor sem csak úgy lesz kisebb, hogy az egészet megfogjuk a sarkán és összenyomjuk. Emiatt magával hozza az áttervezést és nyilván optimalizálást ami az előző verzióban kiderült, hogy nem megfelelő. Szóval az idézett mondat így nem igaz. De igazából az sem tudjuk mondani, hogy tényleg nem igaz.

Új hozzászólás Aktív témák