Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • balojazz

    aktív tag

    válasz bambano #468 üzenetére

    Bla-bla-bla. Tényleg csak magunkról beszélünk, és nem vagyunk olyan arcátlanok, hogy megmondjuk, mit tegyenek mások, avagy olyan szolgalelkűek, hogy elviseljük a reklámo(zó)kat. Mint írtam korábban, a gyerekeim úgy cseperednek, hogy nem is tudják, hogy pl. a youtube-on létezik reklám, mert számu(n)kra nincsen, és ez így is fog maradni. A tartalomfogyasztásunknak mindig csak rólunk kell szólnia. Na nehogy már olyan apuka legyek, aki nem tud berakni úgy 5-6 rövid mesét egy esős szombat reggel a picik kedvenceiből, hogy annak a szerencsétlennek ne kelljen elviselnie értetlenül és kéretlenül 2-3 reklámot a lejátszások között és további hetvenhatot, amik színes négyszögekként kitakarják a képet! A bambano meg MaCS_70 típusú emberek nyilván hagyják a sajátjuknak vagy keresnek más ún. "etikus" módszert rá - hát tegyék; én meg nem teszem, mert annál jobban szeretem az egyszerűbb, olcsóbb, gyorsabb, sallangmentesebb megoldásokat; de ezért nem vagyunk számon kérhetőek, ahogy nyilván ti sem.

    Ha már a "lopás" mint köznyelvi szó fölmerült, akkor hadd tegyek hozzá a kontextusbéli jelentésárnyalataihoz: alapvető fogyasztói jogaimat nem lophatja el senki; lopok magamnak egy kis szabadságot; ellopom a gyerekektől a reklámot; ellopom előlük azt a bronzkori keresztény értékrendet, mely szerint az élvezetekhez a szenvedéseken keresztül vezet az út, illetve ezekkel kell vezekelni azokért. De azért ti is szeretnétek ellopni a szabadidőmet, a gyerekeim figyelmét, a monitorom felületét, az időmet, a pénzemet, a sávszélességemet. A különbségek ott vannak, hogy míg mi ellopjuk az összeset, ami kell, nem engedünk ellopni nektek semmit sem. Igen, mi többet és jobban lopunk, mint ti. És egy fórumon talán még hangosabbak sem lehettek. Igazatok meg végképp nem lehet. Ellopjuk mi az igazatokat is.

    Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés