Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • harry

    veterán

    válasz localhost #17 üzenetére

    Cikkből: "Például kötelesek lennének értesíteni az előfizetőt, ha gépüket fertőzöttnek találják, figyelmeztetniük kéne a felhasználót, ha elmulasztja a vírusvédelem frissítését."

    Ezt például jó ötletnek tartom. Illetve, ami mostanság is van, talán upc-nél, hogy kínálnak valamilyen vírusvédelmi szolgáltatást, bár ezt nem ismerem.

    De ez a diktatórikus elhatározás, meg netről letiltás, és hasonlók, elég nevetségesek, meg lehetne ezt csinálni kulturáltan is, ésszerű tervekkel, de ez így elég gáz.

    Szerintem az oktatás, tájékoztatás lenne fontosabb, hogy az emberek megértsék, ez miért fontos, és önszántukból használják, és így mindenki jól járna. Különben mindenki csak hőzöngeni fog, ügyes törésekkel kijátsszák, lekapcsolják, nem törődnek vele, stb. Mert amúgy legalább egy ingyenes vírusirtó és default tűzfal nem nagy megterhelés, sem a usernek (lényegében egyikkel sem kell csinálni semmit), sem a gépnek (bár erről nincsenek infóim).

    Más:
    SPAM - na de ha nekem van vírusírtó/tűzfalam, attól kevesebb spam lesz? Vagy ezt miért/mire hoztad példának? Vagy ezeket zombi gépek küldik, vagy másra gondoltál? Régebben volt hír, hogy lekapcsoltak talán USA-ban valami szervert/szolgáltatót, és mennyivel visszaesett a spam üzenetek száma - na sajnos nem emlékszem a részletere...

    Hírlevelek, nem használt címek: tudtommal a legtöbb mail szolgáltatónál, ha nem nézed a fiókod adott ideig, megszűnik a cím. Ha meg valótlan címre küldenek üzenetet (pl. hírlevél), azt az adott cég figyelhetné, és megszüntethetné.

    Összességében nekem nincs problémám sem kémprogikkal, sem spammel, semmivel (a gépeken van is vírusirtó, ilyen-olyan segéd progi) , szóval így azt mondanám, hogy értelmes embernek ez nem kell, így nekem nem tetszik (ez a fajta) a kezdeményezés.

    Theoretically, this damn thing oughta work now.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz localhost #17 üzenetére

    alapvetően elég jól be lehetne korlátozni a spam küldés lehetőségét, ha loginhez (illetve szerver oldali autentikációhoz valamilyen módon) a levelezést, és nem lehetne akármilyen háilag üzemeltetett smtp szerverről kamu címekkel szórni az áldást. például ez eg yszimpatikus vonás a wave-ben, és a hasonló tervekben, hogy ott ez a lehetőség eléggé visszaszorulna. csak hát ehhez óriási beruházásokra lenne szükség, hogy leváltsák lényegében a mostani email infrastruktúrát.

    amúgy pont akartam írni, de Lenry megelőzött, hogy ott van az ingyenes, rendszerbe remekül integrálódó MSE a windows felhasználóknak, tűzfal meg bármilyen rendszerre van, ez alap. a házajtót sem hagyja nyitva az ember, a gépét sem illene. cska a legtöbben azt sem tudják, hogy mifán terem a védelem.

Új hozzászólás Aktív témák