Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Huma

    addikt

    válasz werevolf593 #46 üzenetére

    "Hírdetnek is szüntelen az expresszen például..., na vajon miért van náluk mindig betöltetlen állás?"

    Pont mint a TESCO. Micsoda véletlen. :D

    Dolgoztam ott 3 napot. Homloklebeny eltávolítás után remek munkahelynek tűnik...

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz werevolf593 #46 üzenetére

    Hát a BP-i központ az olyan dolog volt, amiről a legtöbben (főleg Pécsett) azt sem tudták, hogy van.
    Sok köze a gyárhoz sem volt.

    Egyébként meg az ilyen cégeket, nem csak multikat, hanem kkv-ket is, meg kéne rendszabályozni. Csak nedves kormányunknak nem érdeke talán.
    (Szidjuk a multikat, de bazz, a multi bejelent, konkrét munkaidő van, adnak végkielégítést, adott esetben túlórát fizetnek, míg a kis cégekkel sokkal több rossz tapasztalat van, tisztelet a kivételnek.)

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • Rickazoid

    addikt

    válasz werevolf593 #52 üzenetére

    "a 3 műszakos futószalag robot meg tutira hazavágja az embert, fiatal korban még csak-csak elmegy max 35 éves korig, aztán jelentkeznek a mellékhatások."
    Erre rácáfolnék, a fiatalokat is képes hazavágni idegileg rendesen egy 3 műszak, főleg ha kötelező túlóra is van a dologban. A 4 műszak valamivel jobb szerintem (bár az is rendesen leterhel és sokat kivesz az emberből, aminek ráadásul nyoma is marad), legalábbis jóval kevesebbet találkozol a főnökeiddel, jóval szellősebb a beosztás, nem tudnak túlórára kötelezni, és a gyakoribb késő délutáni és éjszakai zenehallgatás lehetősége (persze Budapesten nem tudom meg lehet-e tenni) azért oldja a feszültséget valamennyire. Mondjuk ez meg a családosoknak rossz, akik a hétvégét otthon szeretnék tölteni. De emlékszem 2007-ben és '08-ban 4 műszakban Tabon egy-két megfelelő (önkéntesen, például éjszakás műszak után vasárnap éjjel) túlórával egy százast is kaphattál következő hónapban nettóban. Ma persze erre esély sincs, amikor legutóbb ott dolgoztam (tavaly nyár végén jöttem el), a gépkezelők maximálisan elérhető fizetése 80.000 Ft volt, de az tényleg a legjobb eset, 4 műszakban, (a nehezen megszerezhető) bónuszokkal együtt. De akkor már alig volt 4 műszak, legtöbben 3-ban vagy 2-ben dolgoztak, 70.000 körüli fizetésért. Nővérem viszont szalagnál dolgozik a mai napig, ő tagja annak a bizonyos "törzsgárdának" már lassan 15 éve, na ő is tudna mesélni.
    De káröröm azért akad így utólag néha, egyik nem túl nagy népszerűségnek örvendő művezetőt kirúgták, mert zsebre rakott az étkezési utalványokból nem is keveset és most apámmal (aki egyébként mezőgazdasági gépszerelő és hivatásos szgk-, hivatásos tgk- és hivatásos buszsofőr, 35 évnyi balesetmentes tapasztalattal, gerincproblémákkal és asztmásan, de ez senkit nem érdekel, sőt pont emiatt nem kap jobb munkát) együtt dolgozik segédmunkásként építkezéseken... értelem szerűen hatod annyi fizetésért, mint korábban.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz werevolf593 #52 üzenetére

    1. Az ilyen műszakrend váltásokat elég komoly tervezés szokta megelőzni, illetve nem gyakori. Ezen kívül szerződésmódosításkor leléphetsz, ha nem tetszik.
    Egy kkv meg lehet, hogy 4 órára jelent be, és vagy kifizet 8-at, vagy beszívat. Az biztos jobb.

    2. Akkor itt is vagyunk. A kkv is lehet, hogy zsebbe ad, vagy kevesebbre jelent be. De lehet, hogy behazudja, hogy fizet utánad járulékokat, és nem. A multi legalább TB-t és egyebeket fizet.

    3. Konkrétan az Elcoteq-nél sok Nokiás volt, akik 10+ év után hatalmas végkiegeket kaptak, mert folyamatos munkaviszonyuk volt. Ilyen végkieg téren még nem sok olyat hallottam, hogy multinál gáz lett volna (van, de közel sem olyan gyakori, mint kkv-nál)

    4. Anyám kis cégnél dolgozik több műszakban, minimálbérért. Több műszak sem csak multinál van. Ja, több műszakban van műszakpótlék, ami 4 műszakban eddig 40% volt, és azért az majdnem másfélszeres fizu volt az Elkónál.
    Persze nem kell félteni a multikat sem, mert amiket a Tesco tud művelni, az is meredek, de a legtöbb multi elbújhat a kis cégek pofátlan trükközései mellett. Olvasgass egy kis Munkahelyi Terrort...

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz werevolf593 #54 üzenetére

    Viszont ezzel egyetértek, de ez nem multi/nemmulti kérdése. Szerintem ezt a helyet (Magyarország) már valahol leírták nullára, és kilóra eladták, csak még nem tudjuk.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz werevolf593 #58 üzenetére

    Most jöttem Pestre dolgozni egy multihoz, itt pl. baromi előrejutási lehetőségek vannak, 2-3 éve itt levők már nem kis főnökök.
    Multi és multi között is van különbség.
    Amúgy voltam Flexes is, csak az nagyon régen volt, és szerettem is ott dolgozni. Nekem az a furcsa, hogy most nem 4 műszakban vagyok.

    Hogy hol miért hirdetnek, azt meg nem tudhatom. Zegre pl. úgy fogdossák az embereket, Tabra nem kell szállóba rakni a több száz km-ről jövőket... Miért?

    Mutogatni való hater díszpinty

Új hozzászólás Aktív témák