Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dluinet

    nagyúr

    válasz buherton #10 üzenetére

    Pécsen az Elcoteq közel 7000 embert foglakoztatott, most lesz közel 500-nak munkahelye.

    "Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

  • Rickazoid

    addikt

    válasz buherton #24 üzenetére

    Olvasd el a cikket. A Flextronics a Huawei miatt jön ide, nekik pedig valamiért Pécs kellett anno és most nyilván maradni akarnak a városban.

    (#21) - = Zk = -: nem hinném, hogy ma nálunk volna olyan cég, ahol szívesen dolgozik egy betanított munkás. Nekem a budapestihez nem volt szerencsém, de dolgoztam a cégnél kétszer egy évet, és hát történnek fura dolgok, vannak hülye főnökök (bár az ilyenek ritkán maradnak sokáig) és tényleg képesek néha 120%-os teljesítményt is elvárni, miközben alig működnek a gépek és spórolás miatt a betanított munkásokat képezik karbantartóknak, valamint a fizetés is magasabb volt számszerűen 2007-ben, mint tavaly, de annyira még mindig nem rossz a hely, mintha építkezésen kéne reggeltől estig fizikai munkázni, nyáron megsülve, télen meg munkanélküliként reménykedni, hogy a céged visszavesz tavasszal, ahogy arról szóban megegyeztetek. Csak monoton a betanított munka, engem az készít ki, de mások meg nagyon jól bírják, sokan még szalag mellett is. Szerencsére én gépkezelő voltam, igaz párszor AOI-nál kellett ücsörögnöm, az kellemetlen volt. Alig csinálsz valamit 8 órán keresztül. Persze sokan nagyon örülnének ilyen munkának. Ha meg hajtani próbálják az embert, egy leszarom tablettát kell bevenni csak egyébként. Idegeskedjenek csak a sorvezetők meg a művezetők, a munkás meg töltögesse a papírokat szorgalmasan, nézzen ki még a sor állásakor is úgy, mintha szorgosan ügyködne valamin és nem lesz mibe belekötni. Tapasztalat.
    Persze én ha egy nap vissza is megyek egyikhez, akár a Pécsihez jövök, azt valamilyen magasabb beosztású informatikus munkakörben teszem, ha nem lesz jobb.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Huma

    addikt

    válasz buherton #24 üzenetére

    Ne már. A Gyulai cuccokért nagy kár.
    De hát mit is várhatnánk, lassan már egy nagy magyar cég sem marad. Vagy felvásárolják őket vagy csődbemennek.

    A Flextronicsban dolgozott az egyik ismerősöm. Ő is mondta, hogy nagyon sz@r hely.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz buherton #37 üzenetére

    Elolvastam, pont ezért írtam, hogy a Huawei döntött Pécs mellett, így jön ide a Flextronics is. Ők (a Huawei) pedig nem oda fognak menni, ahol igény lenne rá (egyébként mások sem), hanem ahol jobb szerződéseket köthetnek, mondjuk olcsóbban bérelhetnek telepeket, több támogatást kapnak az önkormányzattól, pályázat alapján is dönthetnek, szerződhetnek egy helyi céggel (mint ahogy azt az Elcoteq-kel tették), stb., elég összetett, de a lényeg hogy nem azt nézik, hogy hol lenne szükség inkább rájuk (mondjuk szerintem Pécsen nagy szükség van rájuk, a megyében sincs ma munkalehetőség szakképzettség nélkülieknek, persze nem kétlem, hogy ez máshol is így van). Az ilyen szükség szerinti cégalapítások létrejöttét az államnak kellene elintézni pályázatokkal, hogy oda érje meg jobban települni egy új cégnek vagy egy cég új gyárának.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák