Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MornKapitány

    tag

    válasz biker #1164 üzenetére

    Szia!

    Szerintem az L5 ép, valószínűleg csak a sequestrálódott hernia fedi az MR felvételen a csigolyát. Inkább alatta a kissé hyperintensive terület sklerózisra hajaz. De ezt így egy képből nem lehet megállapítani, más síkból és módban is érdemes megnézni. Ugyanúgy az L5-S1 között is gyanús kicsit az a discus. Bár a radiológus szakorvos és a gerincsebész is látta az egészet jobb felbontásban (JPG-k csak bélyegképek), tehát ha nem írta le egyik sem, akkor rendben van. :)

    Picit visszább olvastam, írtátok, hogy előfordul kitartó fájdalom esetén nehezebb, lelkileg mélyebb periódus. Ilyen esetben érdemes lehet egy pszichiáter szakorvost felkeresni és segítségét kérni enyhébb antidepresszáns szerrel történő kezeléshez. Habár fájdalmat nem csillapít közvetlen, de segít a jobb közérzet elérésében :). Olykor elfeledkeznek az orvosok ennek lehetőségéről.

    "I'm a doctor, not an engineer." Dr. Leonard McCoy

  • MornKapitány

    tag

    válasz biker #1176 üzenetére

    A szakember az túlzás, de kiöregedőfélben lévő orvostanhallgató vagyok (no meg nagy star trek fan).Nem kizárt, hogy gerincsérv kezelésében járatosabbak vagytok, mint én. :) Bár ortopédia és a neurológia a két kedvenc szakterületem, illetve a családban is fordult elő gerincsérv, sőt még műtötték is, ezért otthon vagyok benne.

    Ha nem is árasztotok el MRI-kkel /bár azt is szívesen/, de bármi olyan dologban, ami nem világos, esetleg kétely maradt bennetek, bizonytalanság merült fel, megpróbálok segíteni. Amennyiben tudok rá bizonyosan válaszolni (maradok a kuruzslás határain kívül) :).

    Jobbulást mindenkinek! :)

    "I'm a doctor, not an engineer." Dr. Leonard McCoy

Új hozzászólás Aktív témák