Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #72042496

    törölt tag

    válasz SunMount3r #7 üzenetére

    Szerintem itt kevered a fogalmakat:
    - VESA Adaptive Sync: A DisplayPort specifikáció része (1.2a-tól, ha jól tudom), csak DP-n keresztül működik.
    - HDMI VRR: A HDMI specifikáció része (2.1-től, de 2.0 alá is implementálható), csak HDMI-n keresztül működik.
    - FreeSync: Az AMD-féle VESA Adaptive Sync implementáció, olyan kiegészítéssel, hogy HDMI-n keresztül is működik, ha a kijelző támogatja (pl. egyes Samsung tévék).
    - G-Sync: Az nVidia külön megoldása, eredetileg egy dedikált FPGA kellett hozzá a monitorokban. De már a VESA AdaptiveSync, illetve a hír alapján a HDMI VRR támogatást is G-Sync-ként brandelik.

    Értelmetlen lenne a VRR kizárólagossága, mert csak HDMI-n keresztül működik. A VRR támogatás az AMD-n múlik, őszintén szólva nem tudom, hogy technikailag mi szükséges hozzá. Az viszont egy üzleti/marketing döntés, hogy valamilyen FreeSync néven vezetnék-e be. Szerintem úgy lenne praktikus.

    [ Szerkesztve ]

  • Cifu

    nagyúr

    válasz SunMount3r #7 üzenetére

    VRR a HDMI "saját" szabványa, ahogy az AMD esetében FreeSync-nek, az nVidia esetében G-Sync-nek hívják a változó frissítési frekvenciát. Az idei és néhány tavalyi Samsung TV (a QLED-ek és az NU8000 / NU8500 széria) például a FreeSync / Adaptive Sync szabványú bemenetekkel is együtt működik, ahogy az LG esetében a G-Sync. Ezeknél a lényeg, hogy a forrás és a kijelző is támogassa ugyanazt a szabványt. Igen, elvben driverből is meg lehet oldani, de úgy tudom ehhez hivatalosan az kell, hogy HDMI 2.1-es minősítésű legyen a kimeneti forrás.

    Az LG és az nVidia együttműködése tehát arról szól, hogy az LG megfelelő szoftverrel felokosított TV-i úgy fognak reagálni az nVidia G-Sync képes VGA-k kimeneti jelére, mint egy G-Sync-es monitor.

    Kimenetek terén az XBox S és X tavaly májustól (ha jól rémlik) támogatja FreeSync / Adaptive-Sync-et, idén januártól pedig a VRR-t is.

    @Balika911: Akkor a VRR valójában csak a FreeSync / G-Sync kompatibilitást takarná?

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák