Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • agyarka

    aktív tag

    válasz b. #49 üzenetére

    Karbantartási költségeket nem lehet figyelmen kívül hagyni a költség számoláshoz. Az infrapaneleknek 0, az ősöreg FÉG fali kazánomba meg a szerelő szerint 40 e a fődarab, ami egy modern kazán kötelező szervizével majdnem összemérhető.

    A festést nem számolnám a felújításba, nem azért, mert más költségekhez képest olcsón sk. meg lehet csinálni, hanem mert időnként hozzá tartozik a ház fentartásához, mint a zsanérok megolajozása, vagy a lomtalanítás.

    Az biztos, hogy a levegő - levegő hőszivattyúk műszakilag eljutottak arra a szintre, hogy reális alternatívája a többi hőszivattyúnak, ugyanakkor árban jelentősen kedvezőbb. A többszintes, erősen tagolt épületeknél szükséges a nagyobb darabszám, ami sajnos többszörözi a költségeket.

    A nyári klímahasználat jelenleg már egy közepesnél jobban hőszigetelt házban sem szükséges, inkább érzelmi döntés.

    A HMV t nem vettem bele a képletbe, azzal a lerobbanó kombi kazánod miatt biztosan kell vmit kezdeni. Én a saját gázos vízmelegítőm a szaldó végéig biztosan életben tartom, utána viszont meggondolom, hogy a nyári túltermelést inkább vízmelegítésre használom.

    1-1,5 éve én is a legjobb döntésnek tartottam a klímás fűtés- HMKE kombót , de akkor még álmomban sem gondoltam volna, hogy hozzányúlnak a szaldóhoz.

Új hozzászólás Aktív témák