Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    válasz pengwin #8 üzenetére

    "Mindkét piacon rájöttek a gyártók, hogy sokkal több IT eszközt/technikát lehet eladni, magasabb áron, nagyobb célközönségnek, ha divatcikket csinálnak belőlük"

    The best Apple ad from each year since its 1984 Super Bowl hit ...

    Szedjük ketté a dolgot. Az első hszedben az ár volt a probléma. Azért reflektáltam pl iphone-ra mert az 5-600k is lehet kb mikorhogy, aztán mégis egy telefon, és mégis vesznek belőle... Egyébként én nem látom azt, hogy annyira meredeken emelkednek az árak, most is kapsz 200k alatt értelmesen használható lapost ha nem akarsz játszani rajta. Akár thin and light vonalon is ami sokáig elképzelhetetlen volt. Egy új vivobook kerül most annyiba, mint annó a netbookom került, és technológiában, sebességben ég és föld... A gamer cuccok főleg mobil vonalon mindig a prémium prémiuma volt, azon túl hogy drága még kompromisszumos is, a mobil ws-ekkel ellentétben meg még a cégek se rendelnek belőle tonnaszámra, de fejlesztési költség meg magas... Most legalább eljutottunk oda, hogy egy 1400 usd-s g14 pl 10 órát ketyeg el irodai felhasználásra, 8/16 procival és játszani is lehet rajta egész jól ha azt akarod. Szerintem ez nem egy akkora radikális difi. Nyilván van folyamatos drágulás, ahogy a kenyér, a kerékpár, az autók és úgy alapvetően minden is drágul a világban midnenhol hosszú távon, de nem érzem azt amit sugalltál, hogy ez valami hatalmas ugrás lett mostanában ezen a vonalon.

    Másodsorban az ilyen jellegű termékek divatcikké válása az egy teljesen természetes folyamat. Lásd karóra, kocsi, telefon, tv, akármi. Az elején egy igen szűk, exkluzív réteg számára érhető csak el, ahogy csorog le a tömegeknek, úgy lesz olcsóbb, és telítettebb a piac. Ilyenkor jön a specifikáció háború és az ipari formatervezés, hogy meg tudd különböztetni a gyártót a többitől. IT vonalon az egyik nagy kutya nyilván az alma, hiszen sok más nem tud eladni 1.1 ghz-s kétmagos ultrabookot 400 k hufért, ettől még ez nem hiszem hogy ördögtől való lenne. Én legalábbis szeretem a szép dolgokat :) Az informatika már 30 éve nem csak a geekek kiváltsága, most meg amikor a csapból is esport folyik, a fiatalok fejből tudják az összes fortnite táncont meg mittomén mint, nyilván nagyobb tömegeket lehet megszólítani. De a gyártók pénzből élnek, és akármennyire tolják, soha de soha nem a Legion, a ROG és a hasonló előtagot viselő modellek fognak durva eladásokat és bevételeket termelni, hanem a tömegesen piacra borított, tömegek számára elérhető irodai kategóriás 15-ös fröccsöntött cuccok. Maradva a noti vonalnál :)

    Szerintem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák