Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fatpingvin

    őstag

    válasz Slack #2 üzenetére

    biológusként/bioinformatikus hallgatóként...

    ezek az AI alapú szerkezetpredikciók egész hasznosak, viszont egyelőre inkább a hagyományos szerkezetdinamikai szimulációkkal / fizikai szerkezetmeghatározási módszerekkel karöltve.

    a szerkezetmeghatározás brutális feladat, és a gépi tanulás erre a célra egy nagyon hasznos eszköz, viszont azt várni hogy majd akkor egyszer csak nagy áttörés, ez szerintem butaság. folyamatosan épül be a szerkezeti proteomika eszköztárába, én nem látom reálisnak hogy hirtelen váltás legyen.

    ami meg a "rákgyógyítás" című parasztvakítást illeti... a "rák" mint olyan több tucat totál különböző működési zavar összefoglaló gyűjtőneve amiknek a közös jellemzője hogy a sejtek kilépnek a soksejtű rendszer kereteiből és elkezdenek önállóan működni és szaporodni, rosszabb esetben a sejtkapcsoló struktúráikat is elveszítik, így mobilissá válnak.

    szóval ahol ezzel reklámoznak hogy A rákgyógyszer, ott tudni kell hogy valószínűleg a hozzá nem értő befeketetőknek szól a szöveg, a szakmában senki nem olyan ostoba hogy ilyen univerzális megoldást keressen ugyanis pontosan tudjuk hogy még bőven nem tartunk ott, tehát legjobb esetben is arról van szó hogy többfajta tumortípusra ható történetet fejlesztenek/kutatnak, bölcsek köve viszont nincs.

    ugyanennek okán tessék hangosan körülröhögni az összes kuruzsló sárkányfűárust aki azzal próbálja a túlárazott szarjait rásózni a népre hogy "gyógyíccsa a rákot is".

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

Új hozzászólás Aktív témák