Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Necroman_Mk2

    őstag

    válasz UnA #16 üzenetére

    (A szerkesztés lejárta után én is észrevettem a kimaradt nemet :W )

    Ennek előfeltétele azért a jó, használható állapot, pl. (nem szándékosan) szakadt ruhát a 2nd handek se nagyon vesznek be. De még ha ez teljesül is, nagyon kevés ember venne hetvenes években készült bútorokat (max tüzelőnek), 30 éves autókat vagy akár 15 éves számítógépeket, telefonokat.

    "Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

  • Louro

    őstag

    válasz UnA #16 üzenetére

    Recycling divatos szó. Termékekre is rá van biggyesztve, hogy zöld, közben olyan tré a folyamat, mire elkészül a termék,hogy ha látnák a vevők, senki se venné meg.

    A gazdaság olyan, hogy profitmaximalizálásra fókuszál. Ennyi. Az emberek is többnyire a pénz miatt váltanak munkahelyet. Ha több pénz származna az újrahasznosításból, tuti azon lenne a fókusz. Hiába bármilyen szabályozás, úgy van megfogalmazva, hogy legyen kiskapu a cégeknek.

    A metaverzum helyett egy önfenntartó várost megnéznék. Venus project mintájára. Mezőgazdaság automatizálható. Szolgáltatások automatizálhatóak. Emberek jobban kiteljesedhetnének. Csak akkor nem lenne nyerészkedés a hatalmon levőknek és megszűnne az elit réteg kiváltságos helyzete. Bár szerintem sok ember megzakkanna, ha azt mondanánk, hogy azt csináld, amit szeretnél. Szobrászkodnál, szobrászkodj. Szórakoztatnál, szórakoztass. ....

    Mess with the best / Die like the rest

Új hozzászólás Aktív témák