Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz Penge_4 #19 üzenetére

    mielőtt valamit szidalmazol nézzél már utána
    Maemo-nál nyíltabb OS van, de tele korlátokkal (Meego-s telefon nincs, sosem készült, a Harmattan is Maemo alapú)
    nincs másik rendszer amin elfutna egy desktop java például...
    talk.maemo böngészése javasolt számodra

    egyébként meg hiába tudsz belenyúlni a droidba, ha abszolút hiányzik belőle minden ami desktop linux, ha meg belerakod akkor meg az így is kevés RAM fogy el
    eleve baromságnak tartom hogy a multiplatform java orientált droidból végülis csak a natív appok fejlesztése lett, csak így kiveszett a multitask is legalább, meg eszi a ramot

    Maemo és MeeGo tele van zárt forrású cuccokkal tehát másra sose lehet telepíteni, ellenben szénné lehet moddolni

    a zártság meg nem ellenség, a droidos diverzitás csak a problémák melegágya
    szerinted ki szeret 10-féle architektúrára fejleszteni játékot, és utána kapni a szidalmat playen mert a Samsung méltóztatott Marvell SoC-ot rakni a retkeibe?

    (#20) cami][us: bezony a Jolla Nokiább mint akármi más jelenleg, kár hogy túlvállalták magukat, abban van potenciál és a felület is előremutató
    droid UI egy kövület volt mellesleg a WebOS, MeeGo, Symbian Belle után, most is az csak próbálják takargatni valamelyest, de a virtuális gomb akkor is gomb és nem gesztusvezérlés, az oldalról vagy nem fizikai gombbal behozott opciók menü meg megint komoly vívmány
    ennél már az N900 is előrébb volt...

    [ Szerkesztve ]

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz Penge_4 #26 üzenetére

    Az androidos telefonodra simán nem tehetsz desktop linuxot. Semmilyet. Nem cél, nincs driver hozzá, se terméktámogatás se semmi.
    Még anno a SmartQ próbálkozott a T20-szal, Ubuntu image volt elérhető de hardvergyorsítás nélkül, aztán a PowerVR beintett nekik ők meg levették. Mi meg mérgesek voltunk mert így lett egy kommersz droidos tablet... Annak legalább jó volt még ha drága is.
    N900-on meg a HTC HD2-őn kívül nem hiszem hogy van olyan teló amire tényleg bármit fel lehet rakni és ez bizonyítva is van a neten.

    Symbian moddolgatása az semmi, olyan szinten, vagy még komolyabban az iOS-t is lehet Jailbreak után.
    Itt egyszerűen oda kellene neked adni egy 2011-es rendszerű N900-at meg egy olyat amin CSSU-Thumb2 van PowerKernellel. Aztán leesne az állad.

    Egyébként én továbbra is állítom hogy a korlátozás jó. iPhone és a WP is nagyon szigorú megkötésekkel vesz hardvert. Előbbi csak PowerVR grafikát alkalmaz és pár felbontást vagy annak a skálázását, utóbbi pedig csak Qualcomm chipet.
    Androidon meg megy a kínlódás, mert nem szabványos a GL ES2, még 2016-ban is jönnek ki MALI-400-as retkek, egyébként meg van még 4-5 grafikus architektúra legalább...
    Plusz a fentnevezett két rendszert sokkal könnyebb egységesen frissíteni.

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz Penge_4 #28 üzenetére

    iPhone-nál szerintem is mindig alálőnek a RAMmal, ettől eltekintve meglepően használhatóak, az androidosokhoz hasonlítva. Amúgy meg aprópénz lenne...

    Linkelj pár how-tot. Szerintem az nem bare-metal fut egyik se és nem bootloaderből indítja, hanem chroot meg minden egyéb bűvészkedés. Így tulajdonképpen a hardvert továbbra is a droid és kernele kezeli, nem sokkal jobb egy virtualboxnál.

  • Fryskitt

    addikt

    válasz Penge_4 #26 üzenetére

    Szerintem a többség nem is akar a mélyére ásni. az iPhone MŰKÖDIK. Ennyi. 70 éves szüleimnél, 12 éves unokatesónál és nálam is. Az eddigiek meg nem működtek.
    Nem mondom, mondjuk olyasmi, hogy NFC meg vízállóság, az hiányzik. De nekem speciel más semmi.

    Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

Új hozzászólás Aktív témák