Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • citkar

    addikt

    válasz nemlehet #67 üzenetére

    Az változik, ha az önvezető jármű esik a relatív gyorshajtás hibájába, attól félek a gyártó nem fogja azt mondani: persze, fizetjük is a kárt. Pedig lehet én nem estem volna bele.

    Persze mondhatod, hogy ilyen (vagy hasonló eset) sosem fog megtörténni, de ez számomra hihetetlennek tűnne.

    [ Szerkesztve ]

  • citkar

    addikt

    válasz nemlehet #75 üzenetére

    Értem én, hogy biztonságos lesz, sok mindennel tisztában vagyok, de úgy értelmezem, hogy egyesek szerint letudható a jogi kérdés az eddigi szabályozással. Szerintem nem.

    Nem az önvezető autó technikai megvalósításáról beszéltem korábban, arról sokat olvasni, engem az utolsó bekezdésed foglalkoztat, amire egyelőre nincs válasz. Nyilván nem is itt oldjuk meg ezt a problémát, de érdemes feszegetni, ki hogy is képzeli el, hiszen a világon még sehol sem rendezett ez a kérdés.

  • bambano

    titán

    válasz nemlehet #75 üzenetére

    "Majd a jogalkotók kitalálják és akkor az lesz a törvény.": nekem is ez a legnagyobb problémám.
    129. par. 9. bek: "Fogyasztó esetében semmis az egyedi előfizetői szerződés azon rendelkezése, amely szerint az előfizető az általános szerződési feltételeket átolvasta, és az abban foglaltakat tudomásul vette."

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • MaUser

    addikt

    válasz nemlehet #75 üzenetére

    Kicsit belevauvau:

    De már tudható objektíven, hogy a jelenlegi szenzorok is sokkal jobb érzékelésre képesek. A google autóiról volt egy ilyen kép, hogy valójában mit lát. 360 fokban érzékel, többnyire még tereptárgyak és utcasarkok mögé is belát.

    Egyrész g olyan lidarokkal dolgozik, amik darabja több, mint egy porsche. Ráadásul ezek is gyakorlatilag vakok jó pár időjárási körülményben, nem bírják a mechanika terhelést (vö. magyar utak) és a frissítési frekijük sem elég ahhoz, hogy egy átlag magyar taxist vagy román kamionost kiszűrjön, ha éppen rajtad akar áthajtani.

    Plusz ezek az autók egymással és a közlekedési infrastruktúrával is kommunikálni fognak, tehát elég valószínűtlen lesz az, hogy mondjuk egy szoftverhiba miatt leszorítsa egyik kocsi a másikat, mert egyszerűen jönni fog a jel, hogy "Vigyázz jövök" aztán az automatika 1 század múlva már reagál és hagy helyet.

    Ezt viszont remekül látod, itt lesz nagy előrelépés, mert a mostani bénázás a radar/us/ir/cam rendszerekkel olyan hibaaránnyal dolgozik, hogy csak connected viszonylatban lehet őket önvezetésre használni. Ha majd lesz végre mechanikailag kevésbé érzékeny 100$-os lidar vagy más okosság, akkor talán menni fog szóló üzemben is akár még esőben is.:D

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz nemlehet #86 üzenetére

    Lidar régen 360°-os volt, ma kínjukban azon dolgoznak, hogy inkább a mechanikailag eszméletlen érzékeny egy 360°-os helyett rakjanak fel négy kisebb látószögű és kevésbé érzékenyet. Ezeknél remélik, hogy talán valaha leesik egy érzékelő ára 100$ alá (összehasonlításul cam és us 2-10$, radar 10-50$).

    Azért használnak több rendszert, mert nagyon sok olyan szitu van amikor egy szenzor a fizikai miatt vak. Pl. a g nem szokta hirdetni, de anno lidar számára rossz időben simán leálltak az autói. Jé, nem is volt baleset nagyobb esőben, mert nem mentek...

    Ezért megy mindenki most a connected irányba, mert eltelt egy kis idő mire belátta mindenki, hogy ezek a korlátok átléphetetlenek lesznek belátható időn belül. Pl. mobileye ugye csak kamerával megy (ment), aztán ha 90%-ot elérő hit rate-je van nem tanult környezetben már összeteszik a kezüket, ennek ellenére megváltónak vannak beharangozva, ahogy szinte mindenki szereti így hirdetni magát. Aztán a legjobb radaros rendszerek a saját területükön dolgoznak ezrelék feletti fn-nel, a többi hozzájuk képest még még itt sincs.

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés