Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsigus

    őstag

    válasz ng0ofy #6 üzenetére

    "Kereskedőknek az a szívás ebben, hogy szigorúan értelmezve, ha a vásárló helyben megnéz valamit és megrendeli, de nem elviszi, hanem kiszállítják neki, akkor is elállhat a vásárlástól. (mivel nem azt a terméket nézte meg, csak azt a típust) Ami azért kicseszés a kereskedővel..."

    Ez miért lenne kicseszés? Az esetek 90%-ában a vásárló fizeti a szállítási költséget (nagyon elvétve találni olyat ahol nem, vagy csak bizonyos értékhatárig pl. 150ezer Ft, ami a vásárlások igen kis százaléka), aztán a vásárló a saját pénzén visszaviteti.

    A szállítást nem kell nekik megfizetni, és ugyanúgy eladhatják a terméket, mert ha sértetlen a csomagolás (értsd: nincs szétszakítva) akkor csak visszaragasztják, aztán ha megkérdezed, hogy miért volt felbontva: bele kellett rakni a papírokat, ki kellett tölteni a jótállási jegyet stb.

    De úgysem kérdez senki ilyet...

    Ez szvsz csak nagyon kevés vásárlásnál okoz gondot, csak ott ahol nem visszacsomagolható az áru. Mondjuk pl. egy TV esetében csak visszacsomagolták és kész. Egy alaplap esetében le sincs ragasztva a doboz stb. stb.

    Pl. Fül/fejhallgatóknál, HDD-knél okés a kereskedő felháborodása, mert ezek tényleg nem visszacsomagolható áruk, de ezek nem is olyan óriási tételek. Nagyobb tételeke általában dobozban árulják.

    #13 arnyekxxx

    Ez tiszta, hogy ha megvan a garanciajegy/blokk akkor egy szavuk nem lehet. De mi van akkor ha csak egy kitöltetlen garancialevél van és semmi más? A cikkben az van (amit idéztem is korábban), hogy ilyenkor is kötelező a javítás/csere, de hogyan igazoljam azt, hogy itt vettem és hogy még érvényes a gari a termékre?

    A másik kérdésben 99%-ig biztos voltam, de abban nem, hogy akkor most ezt a garanciafutár izét csak a boltok vállalják a saját felelősségükre, vagy van valami törvényi szabályozás is rájuk, de ezek szerint a boltok lelkiismeretére van bízva minden (akkor pedig kenjék a hajukra).

    De most, hogy így mondod, hogy a teljes vételárat térítik vissza, így már okés minden, ez nem jutott eszembe. :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák